دستگیری مظنون تیراندازی در آلبوکرک مجسمه اعتراض

سوزان مونتویا BRYAN, CESAR ATTANSIO و مورگان لی

ALBUQUERQUE, N. M. (AP) — 31 ساله دستگیر شده است در یک تیراندازی که اتفاق افتاده است که معترضان در نیومکزیکو بزرگترین شهرستان سعی کردم به پاره کردن یک مجسمه برنزی از فاتح در خارج از Albuquerque Museum, پلیس گفت:.

تیراندازی رخ داده در نزدیکی یک شنبه شب درگیری بین معترضان و یک گروه از مردان مسلح برای حفاظت از مجسمه Juan de Oñate قبل از معترضان پیچیده زنجیره ای در اطراف آن و شروع عمل کشیدن بر روی آن در حالی که شعار: “پاره کردن آن.” یکی از معترضان بارها و بارها چرخش pickax در پایه مجسمه.

لحظاتی بعد چند اثر شلیک گلوله رنگ کردن پایین خیابان و مردم فریاد می زدند که کسی تا به حال ضرب گلوله کشته شده است.

این تیراندازی باعث شد این شهر اعلام کرد که مجسمه می تواند برداشته شود تا مقامات تعیین گام های بعدی.

پلیس در بیانیه ای گفت: کارآگاهان دستگیر Stephen Ray باکا و که او زندانی ظن تشدید باتری. مقامات گفت که چندین نفر بازداشت شده برای بازجویی. آنلاین سوابق دادگاه لیست نبود یک وکیل برای باکا که می تواند نظر از طرف او.

مردی که به ضرب گلوله کشته شد گرفته شده است به یک بیمارستان و ذکر شده بود در بحرانی اما با ثبات وضعیت در اواخر روز دوشنبه گفت: آلبوکرک سخنگوی پلیس گیلبرت Gallegos.

ماموران در رویارویی با استفاده از گاز اشک آور و فلش چتری برای محافظت از افسران که مداخله و بازداشت کسانی که درگیر در تیراندازی Gallegos گفت. او گفت: آنها خلع سلاح گرفته و به بازداشت برای بازجویی به پلیس کار می کرد به امن ، او گفت: کارآگاهان بررسی با کمک اف بی آی است.

“تیراندازی امشب غم انگیز ظالمانه و غیر قابل قبول عمل و خشونت در آن جایی ندارد در شهر ما” شهردار Tim کلر در بیانیه ای گفت. “ما متنوع جامعه نخواهد بود منصرف اعمال به معنای تقسیم و یا سکوت ما. دل ما قربانی و شاهدان که زندگی بودند دلیلی تهدید امشب. این مجسمه در حال حاضر تبدیل به یک موضوع فوری از امنیت عمومی.”

دموکرات رژیم صهیونیستی است. میشل Lujan گریشام با صدور بیانیه ای در نظر گرفتن هدف در مسلح گفت آنها وجود دارد به تهدید معترضان. او گفت: وجود دارد هیچ جایی در نیومکزیکو برای هر نوع تشدید آنچه او به نام “بی پروا و خشونت آمیز شد.”

“محرکین این شب خواهد بود ریشه آنها مورد بررسی قرار می گیرد و آنها پاسخگو خواهد بود به حد کمال از قانون” او گفت:.

خشونت آمد ساعت پس از فعالین در شمال نیومکزیکو جشن حذف یکی دیگر از شباهت Oñate بود که در نمایش عمومی در یک مرکز فرهنگی در جامعه از Alcalde. ریو ارریبا مسئولان شهرستان برداشته آن را به حفاظت از آن را از آسیب های احتمالی و برای جلوگیری از ناآرامی های مدنی پیش از برنامه ریزی کردند.

لودر بازدارنده برداشته عظیم مجسمه برنزی از Oñate سوار بر اسب از بتن پایه. به سلامتی فوران در میان تماشاگران که مشاهده یادبود به عنوان توهین به مردم بومی و مانع بیشتر توازن نژادی, هر چند چندین نفر نیز وارد کرد از ادای احترام به Oñate.

شهرستان مدیر توماس کامپوس گفت: این مجسمه قرار داده شد در ذخیره سازی برای حفاظت از خود. او انتظار دارد که سه عضو county کمیسیون برای جلب نظر عمومی در مورد چه باید بکنید بعد با این نسخهها کار پروژه به سفارش دولت در اوایل 1990s.

“این اموال عمومی است و من قصد ندارم به اجازه می دهد آن را به آسیب دیده” کامپوس گفت. “به علاوه من اصلا احساس خطر من کلانتر نمایندگان یا دولت و پلیس برای دفاع از آن.”

این Oñate مجسمه شده اند یک منبع از انتقاد برای چند دهه.

Oñate که وارد حال و روز جدید مکزیک در 1598 جشن گرفته است به عنوان یک فرهنگی پدر در جوامع همراه فوقانی ریو گراند که ردیابی اصل و نسب خود را به مهاجران اسپانیایی. اما او نیز ناسزا برای خشونت.

به بومیان آمریکا Oñate شناخته شده است برای داشتن دستور راست پا قطع 24 اسیر قبیله ای رزمندگان بود که رسوب قتل Oñate برادرزاده. در سال 1998 کسی اره راست پا کردن مجسمه — حادثه ای است که وزن در تصمیم گیری برای ذخیره کردن دور مجسمه.

لوئیس پنیا از Espanola, یک هنرمند و شبکه های کامپیوتری, مهندس, شروع یک دادخواست در هفته گذشته به حذف مجسمه در Alcalde. او گفت که او heartened به دیدن آن گرفته شده نمایش می دهد.

حذف مجسمه شد و پس از چند گرم در کنار بحث در مورد محلی تاریخ استعماری تحت زل زل نگاه کردن از یک و نیم دوجین معاونین کلانتر.

تونی Valerio و 65 با عجله به سایت پس از یک همسایه هشدار داده که این مجسمه گرفته شد پایین.

“او قهرمان من. او بسیاری از چیزهای خوب در نیومکزیکو” Valerio گفت: از Oñate. “گام بعدی چیست ؟ مجسمه آزادی?”

Lujan گریشام که به نفع میراث او را به عنوان یک 12th, نسل جدید, مکزیکی به نام مجسمه را حذف یک “گام در مسیر درست” در اوایل توییتر ارسال.

توسط دوشنبه شب ده ها تن کرده بود پیوست یک جشن جمع آوری با آمریکایی های بومی و ضربت زنی در خارج از مرکز فرهنگی که در آن تظاهر کنندگان دست چپ چاپ در رنگ قرمز در خالی مجسمه پایه.

در ضمن صحنه در آلبوکرک تبدیل به هرج و مرج به مردم زد برای پوشش. پلیس ضد شورش دیده می شود می تواند در نظر گرفتن حداقل دو نفر را بازداشت پس از تیراندازی به عنوان برخی از معترضان heckled افسران. آن را بیش از دو ساعت قبل از این منطقه پاکسازی شد.

آثار به فاتحان اروپایی و استعمارگران در سراسر جهان در حال پایین کشیده در میان شدید دوباره بررسی نژادی و بی عدالتی در پی جورج فلوید مرگ در دست پلیس است.

آلبوکرک مقامات شهرستان وعده داده اند برای تشکیل یک شورای رهبران جامعه و هنرمندان در نظر گرفتن نگرانی ها در مورد هنر عمومی قطعه.

با عنوان “La Jornada” این مجسمه به تصویر می کشد Oñate رهبری یک گروه از مهاجران به آنچه پس از شمالی ترین استان جدید اسپانیا در 1598. مجموعه ای از مجسمه ها شامل یک راهنمای بومی یک کشیش زنان مهاجران و سربازان. نام خانواده هایی که همراه Oñate ذکر شده بر روی پلاک زیر به عنوان بخشی از “دیوار اسپانیایی میراث آبا و اجدادی.”

“تماس های اخیر برای تغییر ‘La Jornada’ به ما یادآوری می کنند که آثار هنری اغلب چالش جوامع به بحث ایده ها دنبال همدلی دست و پنجه نرم کردن با چندین دیدگاه آشتی درگیری و بازجویی تاریخچه” گفت: Shelle سانچز های فرهنگی شهر بخش خدمات.

لی گزارش از سانتافه است. Attanasio گزارش از Alcalde. آسوشیتد پرس نویسنده پل داونپورت در ققنوس کمک به این گزارش.

___

Attanasio یک عضو سپاه برای آسوشیتد پرس/گزارش خانه ملت امریکا, اخبار ابتکار. گزارش برای امریکا غیر انتفاعی خدمات ملی برنامه ای است که روزنامه نگاران محلی در اتاق های خبر به گزارش undercovered مسائل.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

ایندکسر

آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید