به خاطر سپردن Chhatrapati Shivaji Maharaj — 15: شیواجی حملات مغول قلعه Sinhagad

[ادامه داد: از اول اردیبهشت. 15] مورخان متفاوت نظرات خود را در مورد جنگ آغاز شد که بین ارتش مغول و شیواجی پس

توسط ATSHNEWS در 30 فروردین 1399

[ادامه داد: از اول اردیبهشت. 15]

مورخان متفاوت نظرات خود را در مورد جنگ آغاز شد که بین ارتش مغول و شیواجی پس از این نامه. یک نسخه می گوید اورنگ زیب مشغول برخورد با ناگهانی فارسی تهاجم در شمال و Pathan افزایش در پیشاور. اینجا در جنوب این یک تقسیم فرماندهی بین Dilir خان بود که به تازگی منصوب به جنوب امپراتور پسر Muazzam و Jaswanth سینگ. در نتیجه زمانی که Marathas تصمیم به انتقام بر اورنگ زیب برای دومین تلاش خود را برای دستگیری شیواجی دروغ نخورد به عنوان ذکر شده در نامه اش به پسرش شاهزاده Muazzam مغول زیرفشار ناگهان به جنگ با Marathas که تصمیم به تصرف این دو قلعه در نزدیکی پونا — Purandar و Sinhagad — که با مغول طبق توافقنامه دوم با فرمانده Jaswanth سینگ و شاهزاده Muazzam.

وجود دارد یکی دیگر از نسخه ساخته شده است که شیواجی حمله به این دو قلعه در اختیار مغول و تصرف آنها است. گفته شده است شیواجی در ابتدا عصبی از حمله شیر قلعه و تا به حال به خواست ، با توجه به Maratha فرهنگ عامه (ballad) شیواجی مادر Jijabai نشسته بود یک روز صبح در پنجره کاخ در Pratapgad شانه کردن مو خود را. زمانی که Sinhagad فورت (شیر فورت) آمد به او مشاهده شد و مسخ نزد او به یاد است که آن را مغول در دست است.

او بلافاصله با ارسال یک پیام به Raigad پایتخت که در آن شیواجی شد و از او خواست تا فورا آمده است. زمانی که شیواجی او نیست به او بگویید که هدف بلافاصله اما به چالش کشیده و او را برای یک بازی تاس. از احترام به مادرش و همچنین به افتخار او به توافق رسیدند. او از دست داده بازی و پرسید که چه او می خواست به عنوان یک جایزه برای برنده شدن در این بازی است. او اشاره کرد به سمت پنجره و گفت: "من Sinhagad."

پس از آن در مغول دست شیواجی ارائه هر گونه فورت او آرزو اما مادرش اصرار بر داشتن شیر فورت تنها. درمانده شیواجی به توافق رسیدند.

بلافاصله شیواجی به نام خود گالانت فرمانده Tanaji و دستور داد او را به راه اندازی یک حمله در Sinhagad و آن را ضبط. تاریخچه سوابق این بود که یکی از این قلعه ها که خیلی خوب بود غنی شده توسط دیوارهای با سطح صاف و بدون شکاف و یا جای پایی.

Tanaji سربازان قادر به اشباع فورت در روش سنتی. بنابراین Tanaji دستور داد به خوبی آموزش دیده تپه-ایگوانا منحصر به فرد گونه های جانوری غربی هند است که شناخته شده است در مراتی به عنوان Ghorpad.

این iguanas استواری در عمودی سطح صاف به صعود هر ارتفاع و آنها آنقدر قوی آنها می تواند وزن یک مرد است. این Ghorpad که آورده شد توسط Tanaji نامیده می شد Yeshwant. آیا شما به یاد داشته باشید وزیر دفاع هند در طول دوره از جواهر لعل نهرو نخست وزیر و وزیر دارایی تحت PM ایندیرا گاندی Yashwantrao Chavan? با کمک Yeshwant, Tanaji ارسال یک سرباز روی دیوار قلعه و بقیه از عمل از مصرف سربازان تا آسان شد. این Marathas که در سرما مه شب, صعود قلعه دیوار با طناب نردبان و ریخت بر دیوار فریاد خود را battle cry, "حر! حر! Mahadev!" جنگ برنده شد اما فرمانده خود را Tanaji که ایستاده بود روی لبه دیوار بود به طور ناگهانی توسط یک افغان سرباز مغول کشته شد.

شیواجی و مادر خود را شاهد پیروزی آتش و پرچم Marathas از کاخ خود Pratapgad. شیواجی گفت مادر خود را با غرور و افتخار "شما باید قلعه خود را در حال حاضر." اما زمانی که سربازان آمد با خبر غم انگیز از Tanaji مرگ وجود تنگی در سراسر. شیواجی گفت: در غم و اندوه "من برنده شیر فورت اما از دست من شیر است." (Gad Aala, Sinh Gela). بعد Tanaji برادر Suryaji اسیر دیگر فورت Purandar از مغول است.

به رغم مغول شکست اورنگ زیب امپراتور دستور داد او را نایبالسلطنه گجرات برای رفتن به Maratha کشور با سربازان تازه. اما شیواجی ارتش انداخت و آنها را با موفقیت.

پس از دوم پیمان فوریه سال 1668 یک جنگ و مبارزه بود که در آن شیواجی قاطعانه شکست مغول و اشغال دو مهم قلعه ها و همچنین شکست مغول به رهبری شهیار گجرات. شیواجی شاه و ارباب Maratha کشور است.

در حال حاضر در سپتامبر سال 1668 شیواجی آماده دومین حمله در سورات و در 3 اکتبر سال 1668 باز حمله. مغول کل سورات از دست داد. سورات غارت کردند و تا آخرین خانه و بازرگانان منتقل شده به بمبئی که پس از آن بهره برده اند. مغول شروع به این باور است که زبان انگلیسی که در لیگ با شیواجی و از این رو زبان انگلیسی که Maratha عوامل است که همکاری در سورت حمله شیواجی.

با هر پیروزی در برابر مغول نیروهای شیواجی جاه طلبی به اضافه کردن بیشتر به سرزمین پادشاهی خود نیز دارای عقاید. او راهپیمایی به سمت جنوب گوا و ساخته شده است یک قلعه بر یک تپه بالا به طوری که دیگران می تواند قدرت و جلال او. شیواجی تهدید یک سوم حمله در سورات به گمراه مغول و آنها را به حرکت نیروهای خود را از مرکزی هند نسبت به سورات. شیواجی استراتژی کار می کرد. او نقل مکان کرد و نیروهای خود را و اسیر مغول قلمرو Khandesh. امپراتور خشمگین بود و او فرستاده تقویت 40,000 عمومی تحت Mahabat خان بود که یک فرد مسن اما دوست داشتن سرگرم کننده. در اردوگاه وجود دارد دوستان خود را و 400 منتخب افغانستان است. ارتش خود را ملاقات شیواجی ارتش در سال 1672 تنها به شکست می شود با تلفات سنگین در مغول طرف. اما اورنگ زیب بود که به قبول شکست. او منصوب نایب السلطنه جدید بهادر خان به جنگ علیه شیواجی. اما متاسفانه Marathas باقی مانده غالب در برابر بیروحیه مغول ، بهادر خان به سادگی غرق از جنگ.

پس در نتیجه کاهش مغول ارتش در دکن به صرف حضور در حالی که مغول ژنرال و Viceroys بودند چنان غرق در نعمت شیواجی ناگهان تبدیل توجه خود را به سمت شرق هندوستان و پیشرفته در برابر پادشاهی Golconda. با عجله به Musalman پادشاه غنی Golconda ارائه شده دو میلیون طلا بتکده به عنوان ادای احترام.

شیواجی بود در حال حاضر عالی در جنوب هند و برای هندوها او به نظر می رسید یک مدافع بزرگ هندو ایمان در برابر مسلمان امپراتور مغول و دیگر سلاطین مسلمان. شیواجی در نتیجه تصمیم گرفت تا به یک نمایشی نمایشگاه خود را افزایش قدرت و اقتدار با تبدیل شدن به امپراتور. بر این اساس اعلام کرد او را نگه دارید grand تاجگذاری در شیوه ای از امپراتوران هند مانند آشوکا, Chandragupta Maurya, Prithviraj Chauhan و مانند آن.

[ادامه]

e-mail: [email protected]tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im
آخرین مطالب