John Lewis, شیر از حقوق مدنی و کنگره می میرد در 80

توسط CALVIN وودوارد و دزیره مهر و مومآتلانتا (AP) — John Lewis, شیر از جنبش حقوق مدنی که خونین ضرب و شتم توسط

توسط ATSHNEWS در 28 تیر 1399

توسط CALVIN وودوارد و دزیره مهر و موم

آتلانتا (AP) — John Lewis, شیر از جنبش حقوق مدنی که خونین ضرب و شتم توسط ایالت آلاباما سربازان در سال 1965 کمک galvanize مخالفت با تبعیض نژادی و که در رفت و جشن حرفه ای در کنگره شده است. او 80.

مجلس نانسی پلوسی تایید لوئیس' عبور از اواخر جمعه شب در تماس تلفنی با "یکی از بزرگترین قهرمانان تاریخ آمریکا است."

"همه ما با فروتنی به تماس با کنگره لوئیس یک همکار و دل شکسته با عبور از" پلوسی گفت. "ممکن است حافظه خود را الهام بخش است که حرکت می کند همه ما در مواجهه با بی عدالتی را 'خوب مشکل لازم است مشکل."

تسلیت برای لوئیس دو حزبی بودند. رهبر اکثریت سنا میچ مک کانل گفت: Lewis بود "پیشگام رهبر جنبش حقوق مدنی که قرار دادن زندگی خود را در خط مبارزه با نژادپرستی و ترویج حقوق برابر و آوردن ملت ما به بیشتر تراز با تاسیس آن اصول است. "

لوئیس اعلام در اواخر ماه دسامبر 2019 که او مبتلا به بیماری پیشرفته سرطان لوزالمعده — "من هرگز با آن مواجه مبارزه کاملا مانند یک من در حال حاضر," او گفت: — با الهام از مراسم تجلیل از دو طرف راهرو و یک توافق نشده که به احتمال زیاد در حال عبور از این آتلانتا دموکرات خواهد نشان دهنده پایان یک دوران است.

اعلام مرگ او آمد و تنها چند ساعت پس از عبور از Rev. C. T. ویویان دیگر رهبر جنبش حقوق مدنی که فوت اوایل جمعه در 95.

لوئیس جوانترین و آخرین بازمانده از شش مدنی فعالان حقوق یک گروه به رهبری کشیش مارتین لوتر کینگ جونیور که تا به حال بیشترین تاثیر را در حرکت. او بهترین و شناخته شده برای رهبری برخی از 600 معترضان در یکشنبه خونین مارس در سراسر ادموند Pettus پل در سلما.

در سن 25 — راه رفتن در سر ماه مارس با دست خود جمع در جیب خود را قهوهای مایل به زرد پالتو — لوئیس بود زدم به زمین و ضرب و شتم توسط پلیس. جمجمه او بود شکسته و تلویزیونی در سراسر کشور تصاویری از خشونت مجبور کشور توجه نژادی و ظلم و ستم در جنوب.

در روز شاه چراغ بیشتر راهپیمایی در دولت و رئیس جمهور لیندون جانسون به زودی بود فشار کنگره به تصویب قانون حق رای. لایحه قانون تبدیل شد بعد از آن که سال, از بین بردن موانع است که محروم بود سیاه پوستان از رای گیری.

"او عاشق این کشور آنقدر زیاد است که او زندگی خود را به خطر انداخته و خون خود را به طوری که آن را ممکن است زندگی می کنند تا به قول خود" رئیس جمهور باراک اوباما گفت: پس از لوئیس' مرگ است. "در اوایل او را در آغوش اصول مقاومت بدون خشونت و نافرمانی مدنی به عنوان وسیله را در مورد تغییر واقعی در این کشور است."

لوئیس پیوست پادشاه و چهار دیگر رهبران حقوق مدني در سازماندهی مارس 1963 در واشنگتن است. او خطاب به جمعیت وسیعی فقط قبل از اینکه شاه به او تحویل داده دورهای "من یک رویا دارم" سخنرانی.

23 سال از فتنه لوئیس باب روز پایین در نظر گرفته شده در سخنان اصرار دیگران انداختن یک مرجع به یک "زمین سوخته" مارس از طریق جنوب و پوسته پوسته شدن انتقادات از رئیس جمهور جان کندی. این یک قوی بیان این که در آن او قول داد: "نیروهای ما خواسته های ما عزم و شماره های ما, ما باید splinter به تفکیک جنوبی به یک هزار قطعه و قرار دادن آنها را با هم در یک تصویر از خدا و دموکراسی است."

آن را تقریبا بلافاصله و برای همیشه تحت الشعاع قرار توسط کلمات پادشاه بود که الهام بخش او را به فعالیت.

لوئیس متولد شد و در فوریه. 21, سال 1940 در خارج از شهر تروی در Pike County, Alabama. او در خانواده اش در مزرعه و با حضور تفکیک مدارس.

به عنوان یک پسر او می خواست به یک وزیر و تمرین خود را در فصاحت و بلاغت در خانواده جوجه. تکذیب یک کارت کتابخانه به دلیل رنگ پوست خود را, او یک خواننده مشتاق و می تواند به استناد مبهم تاریخی تاریخ و جزئیات حتی در سال های بعد. او یک نوجوان بود زمانی که او برای اولین بار شنیده ام پادشاه موعظه در رادیو. آنها را ملاقات کرد زمانی که لوئیس به دنبال پشتیبانی از برای تبدیل شدن به سیاه برای اولین بار در آلاباما تفکیک Troy دانشگاه دولتی.

او در نهایت با حضور آمریکا باپتیست کلامی حوزه علمیه و دانشگاه فیسک در Nashville, Tennessee. او شروع به سازماندهی تحصن در تظاهرات در سفیده فقط ناهار شمارنده و داوطلبانه به عنوان یک آزادی سوار پایدار ضرب و شتم و بازداشت در حالی که سفر در سراسر جنوب برای به چالش کشیدن تبعیض نژادی است.

لوئیس شدیم دانش آموز بدون خشونت کمیته هماهنگی بود و به نام رئیس آن در سال 1963 ساخت و او را یکی از شش در سن مناقصه ها و مزایده. دیگران در علاوه بر این به پادشاه بودند ویتنی جوان ملی شهری لیگ; A. فیلیپ راندولف از سیاهان آمریکایی کار شورای; James L. کشاورز جونیور از کنگره برابری نژادی و روی ویلکینز از NAACP. تمام شش ملاقات در هتل روزولت در نیویورک به طرح و اعلام مارس در واشنگتن است.

این تظاهرات گالوانیزه جنبش اما موفقیت نمی آمد به سرعت. پس از آموزش گسترده در غیر خشونت آمیز اعتراض لوئیس و برگرد. هوشع نبی ویلیامز led تظاهرکنندگان در راهپیمایی برنامه ریزی شده از بیش از 50 مایل (80 کیلومتر) از سلما به مونتگمری آلاباما سرمایه در 7 مارس 1965. یک سرباز پیاده پلیس مسدود شده خود را خروج از سلما پل.

مقامات راندند و سپس خود را چرخش باتوم, شلیک گاز اشک آور و متهم سوار بر اسب, ارسال بسیاری به بیمارستان و هولناک بسیاری از ملت. پادشاه بازگشت و با هزاران تکمیل مارس به مونتگمری قبل از پایان ماه.

لوئیس تبدیل به سیاست در سال 1981 زمانی که او به آتلانتا شورای شهر.

او موفق به کسب کرسی خود در کنگره در سال 1986 و صرف مقدار زیادی از کار خود را در اقلیت است. پس از دموکرات ها برنده کنترل از خانه در سال 2006 Lewis شد حزب ارشد معاون شلاق زدن یک در پشت صحنه رهبری پست که در آن او کمک نگه داشتن حزب متحد.

در اوایل پیروزی باراک اوباما در سال 2008 دموکراتیک اولیه کمپین لوئیس تایید Hillary Rodham Clinton برای نامزدی. لوئیس روشن زمانی که مشخص شد اوباما تا به حال قریب به اتفاق سیاه و سفید پشتیبانی می کند. اوباما بعد افتخار لوئیس با مدال آزادی ریاست جمهوری و آنها راهپیمایی در دست در دست در سلما در 50 سالگرد یکشنبه خونین حمله.

رئیس جمهور بیل کلینتون و وزیر سابق امور خارجه هیلاری کلینتون روز جمعه در ستایش لوئیس به عنوان یک "غول" که شد "وجدان ملت است."

لوئیس همچنین کار را برای 15 سال برای به دست آوردن تایید برای اسمیتسونین موزه ملی تاریخ و فرهنگ. فروتن و واجب دوستانه لوئیس احترام بود در کاپیتول هیل — اما به عنوان یکی از لیبرال ترین اعضای کنگره او اغلب از دست داده و سیاست های جنگ از تلاش خود را برای جلوگیری از جنگ عراق به دفاع از مهاجران جوان.

او ملاقات دو حزبی موفقیت در کنگره در سال 2006 هنگامی که او را به رهبری تلاش ها برای تمدید قانون حق رای اما دیوان عالی کشور بعد از باطل بسیار از قانون و این شد یک بار دیگر آنچه در آن بود در جوانی به یک کار در حال پیشرفت است. بعد زمانی که ریاست دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن به چالش کشیده خود را حقوق مدنی میراث لوئیس ساخته شده از هیچ تلاشی برای پنهان کردن درد خود را.

لوئیس حاضر به حضور در مغلوب ساختن پیشی جستن را افتتاح کرد و گفت او در نظر نمی او را "رئيس جمهور مشروع" از آنجا که روس ها در حال توطئه برای او انتخاب شود. هنگامی که مغلوب ساختن پیشی جستن بعد از شکایت در مورد مهاجران از "s—سوراخ کشورهای" لوئیس اعلام کرد: "من فکر می کنم او یک نژادپرست ... ما باید سعی کنید برای ایستادن و صحبت کردن کنید و سعی کنید برای رفت و برگشت آن را زیر فرش."

لوئیس گفت: او می خواهم دستگیر شده 40 بار در دهه 1960 پنج بیشتر به عنوان یک کنگره. در 78 او گفت: رالی او می خواهم دوباره آن را انجام دهد برای کمک به اتحاد دوباره خانواده های مهاجر از هم جدا مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

"می تواند وجود داشته باشد هر گونه صلح در امریکا تا زمانی که این کودکان در حال بازگشت به پدر و مادر خود و تمام مردم ما رایگان" لوئیس گفت: در ماه ژوئن یادآوری "خوب مشکل" او را به اعتراض به تبعیض نژادی به عنوان یک مرد جوان است.

"اگر ما موفق به انجام آن تاریخ نخواهد بود با ما مهربان" او فریاد زد. "من را به مرز. من را دستگیر کنید دوباره. اگر لازم باشد من آماده رفتن به زندان است."

در سخنرانی روز از خانه استیضاح رای از مغلوب ساختن پیشی جستن لوئیس توضیح داد: اهمیت است که رای دادن.

"هنگامی که شما نگاه کنید به چیزی است که درست نیست و نه تنها عادلانه نیست, شما باید یک تعهد اخلاقی به چیزی می گویند برای انجام کاری. فرزندان ما و فرزندان خود را از ما بپرسید " چه شما انجام دهید ؟ چه به شما می گویند؟" در حالی که رای گیری خواهد بود برای برخی از, او گفت: "ما باید یک ماموریت و دستور به در سمت راست از تاریخ است."

لوئیس' از چهار دهه لیلیان مایل درگذشت در سال 2012. آنها صاحب یک پسر جان مایلز لوئیس.

___

وودوارد گزارش از واشنگتن است. آسوشیتد پرس نویسنده مایکل وارن کمک به این گزارش.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de