هند می گوید 3 سرباز کشته در بن بست با نیروهای

توسط AIJAZ حسینسرینگر هند (AP) — رویارویی بین هندی و چینی سربازان در طول دو کشور مورد مناقشه مرزی هیمالیا چپ ح

توسط ATSHNEWS در 27 خرداد 1399

توسط AIJAZ حسین

سرینگر هند (AP) — رویارویی بین هندی و چینی سربازان در طول دو کشور مورد مناقشه مرزی هیمالیا چپ حداقل سه سربازان هندی کشته در یک منطقه که در آن هزاران نفر از سربازان در هر دو طرف مواجه شده اند از بیش از یک ماه ارتش هند روز سه شنبه گفت.

برخورد — که در طی آن هیچ یک از طرفین اخراج هر عکس با توجه به مقامات هندی — اولین رویارویی مرگبار بین دو غول از سال 1975.

ارتش هند در بیانیه ای گفت که "خشونت faceoff" صورت گرفت در Galwan دره در منطقه لاداخ در شب دوشنبه "با تلفات در هر دو طرف است."

"از دست دادن زندگی در هند جانبی شامل یک افسر و دو سرباز" در بیانیه ای گفت:. "مقامات ارشد نظامی دو طرف در حال حاضر جلسه در محل برای خنثی کردن این وضعیت است."

چین را متهم نیروهای هند و در نزدیکی مرز با انجام "حملات تحریک آمیز" در کابل که منجر به "جدی فیزیکی درگیری" بین دو طرف.

سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian داد بدون جزئیات از هر گونه تلفات در طرف چینی گفت: چین به شدت اعتراض کردند این حادثه در حالی که هنوز متعهد به حفظ "صلح و آرامش" در امتداد و به شدت مورد مناقشه نظامی در مرز.

"اما آنچه تکان دهنده است که در ژوئن 15, هند نیروهای نظامی به طور جدی نقض توافق از دو طرف عبور از مرز غیر قانونی دو بار و انجام حملات تحریک آمیز در چینی پرسنل و در نتیجه جدی درگیری فیزیکی بین دو مرز نیروهای" ژائو گفت.

هزاران نفر از سربازان از این دو کشور حمایت کامیون زرهی و توپخانه مواجه شده اند فقط چند صد متر (متری) از هم جدا برای بیش از یک ماه در منطقه لاداخ در نزدیکی تبت. افسران ارتش و دیپلمات برگزار شد یک سری از جلسات به تلاش برای پایان دادن به بن بست با دستیابی به موفقیت.

هندی مقامات رسمی نگهداری نزدیک به کل سکوت در مسائل مربوط به تقابل و آن را بلافاصله روشن نیست چگونه این سه سربازان هندی کشته شدند.

اما دو هندی مقامات امنیتی آشنا با آخرین تحولات آسوشیتدپرس گفت که سربازان از دو طرف درگیر در fistfights و سنگ پرانی که منجر به تلفات. هر دو گفت که هیچ اسرائیلی توسط هر دو طرف است. مقامات صحبت کرد و خواست نامش فاش نشود در همراهی با مقررات دولت.

نارندرا نخست وزیر هند نمی دیدگاهها برای برخورد در یک سخنرانی تلویزیونی نشست سه شنبه با مقامات وزارت امور خارجه ،

تنش بن بست آغاز شده و در اوایل ماه مه زمانی که هند گفته است که سربازان چینی با عبور از مرز در لاداخ در نقاط مختلف نصب چادر و پست گارد و نادیده گرفتن هشدارهای کلامی را ترک کنند. که باعث فریاد مسابقات سنگ پرانی و fistfights زیادی از آن پخش اخبار در تلویزیون و کانال های رسانه های اجتماعی.

چین به دنبال تطهیر این رویارویی در حالی که گفت دو طرف به برقراری ارتباط از طریق هر دو خود را در خط مقدم واحدهای نظامی و مربوط به سفارتخانه ها برای حل و فصل مسائل است.

مورد مناقشه مرزی را پوشش می دهد تقریبا 3,500 کیلومتر (2 ، 175 مایل) از مرزی که دو کشور تماس خط کنترل واقعی.

هر چند درگیری نیست جدید در امتداد مرز این بن بست در Ladakh را Galwan ولی جایی که هند در حال ساخت یک استراتژیک راه اتصال این منطقه به یک فرودگاه نزدیک به چین را تشدید کرده در هفته های اخیر.

هند و چین مبارزه یک جنگ مرزی در سال 1962 که هم ریخته به لاداخ. دو کشور تلاش کرده اند به حل و فصل خود را به مرز اختلاف از اوایل 1990s بدون موفقیت است.

از آن پس سربازان از دو طرف بارها با آن مواجه خاموش در امتداد مرز که امتداد از لاداخ در شمال هند دولت هند در شرق.

سرهنگ ژنرال D. S. Hooda, یک رئیس سابق ارتش هند شمالی دستور زیر که کشمیر و لاداخ پاییز گفت: این حادثه بود "جدی ترین رویارویی" بین هند و چین از سال 1975 زمانی که چینی سربازان کشته شدن چهار سربازان هندی در یک کمین در Twang منطقه شمال شرقی هند آروناچال پرادش.

"این یک کار بسیار پیچیده و جدی در وضعیت, و آن را واقعی سخت, مهارت های مذاکره برای حل و فصل این" Hooda گفت.

سرهنگ ژنرال Vinod Bhatia سابق مدیر کل ارتش هند عملیات گفت: این حادثه بود "جدی اما محلی است."

"این حوادث رخ می دهد به خصوص وقتی که (مخالف) سربازان هستند که در این نزدیکی است," او گفت:.

ارتش هند در بیانیه ای گفت: "خشونت faceoff" رخ داده است "در طول ده-تشدید جریان فرایند در Galwan دره."

هندی مقامات چینی می گویند سربازان متعهد بیش از 500 مرز تجاوزات سالانه است. چین ادعا می کند حدود 90000 کیلومتر مربع (35,000 کیلومتر مربع) از خاک در هند شمال شرق در حالی که هند می گوید چین را اشغال 38,000 کیلومتر مربع (15,000 مایل مربع) از قلمرو آن در عکاسی چانه فلات هیمالیا پیوسته بخشی از منطقه لاداخ.

هند به طور یک جانبه اعلام کرد Ladakh یک منطقه فدرال در حالی که جدا کردن آن از مورد مناقشه کشمیر در ماه اوت سال 2019. چین در میان تعداد انگشت شماری از کشورها به شدت محکوم و این حرکت بالا بردن آن در مجامع بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل.

___

دنبال Aijaz حسین در توییتر در twitter.com/hussain_aijaztinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب