توسط باربارا ORTUTAY

دو سال حسابرسی از Facebook حقوق مدنی رکورد یافت “موانع جدی” است که خدشه دار شبکه های اجتماعی پیشرفت در مسائل مانند سخنرانی نفرت اطلاعات غلط و تعصب.

Facebook استخدام ممیزی رهبر سابق اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا اجرایی لورا مورفی در ماه مه سال 2018 به ارزیابی عملکرد خود را در حیاتی مسائل اجتماعی. آن 100 صفحه گزارش منتشر شده روز شنبه به تشریح “بالا و پایین رفتن از پیشرفت و موانع” در این شرکت بر روی همه چیز از تعصب در Facebook الگوریتم به محتوای آن اعتدال شیوه تبلیغات و درمان از رای دهندگان سرکوب.

ممیزی توصیه می کند که Facebook ساخت “حقوق مدنی زیرساخت” به هر جنبه ای از این شرکت و همچنین به عنوان یک “قوی تر تفسیر” موجود رای دهندگان سیاست های سرکوب و بیشتر عمل بتن در الگوریتمی تعصب. کسانی که پیشنهادات الزام آور نیست و هیچ رسمی سیستم در محل برای برگزاری Facebook پاسخگو برای هر یک از ممیزی یافته است.

“در حالی که روند تفتیش شده است معنی دار و منجر به برخی از پیشرفت های قابل توجهی در پلت فرم ما نیز به تماشای این شرکت را در تصمیم گیری های دردناک بیش از نه ماه گذشته با دنیای واقعی عواقب است که موانع جدی برای حقوق مدنی” گزارش حسابرسی متحده است.

کسانی که شامل Facebook تصمیم به معاف سیاستمداران از واقعیت-چک کردن حتی زمانی که رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن ارسال شده در اطلاعات نادرست در مورد رای گیری از طریق پست. Facebook, مدیر عامل شرکت مارک زوکربرگ ذکر شده در تعهد به آزادی بیان به عنوان یک دلیل برای اجازه دادن چنین پست باقی می ماند بر روی پلت فرم حتی اگر این شرکت با قوانین در جای خود در برابر رای دهندگان سرکوب آن استفاده کرده اند می تواند به پایین — و یا حداقل اضافه کردن برچسب های هشدار دهنده برای مغلوب ساختن پیشی جستن پست.

ماه گذشته Facebook اعلام کرد این امر شروع به برچسب زدن قانون-آخرین ارسال ها — حتی از سیاستمداران — رفتن به جلو. اما روشن است که اگر مغلوب ساختن پیشی جستن قبلی بحث پست را بدست هشدار. مشکل منتقدان را بلند گفت که خیلی در مورد Facebook قوانین به عنوان چگونه آن را اجرا آنها.

“هنگامی که شما بالا بردن آزادی بیان خود را به عنوان بالاترین ارزش, ارزش های دیگر را در صندلی عقب,” مورفی آسوشیتدپرس گفت. سیاستمدار معافیت او گفت: “افزایش این سخنرانی از مردم که در حال حاضر قدرتمند و معایب افرادی که نه.”

بیش از 900 شرکت های پیوست تبلیغاتی تحریم Facebook اعتراض به دست زدن به آن از گفتار نفرت و اطلاعات غلط.

رهبران حقوق مدني که ملاقات عملا با زوکربرگ و دیگر Facebook رهبران شنبه ابراز شک و تردید است که توصیه ها از ممیزی تا کنون خواهد بود اجرا کرد که در گذشته پیشنهادات در گزارش قبلی رفته بود نادیده گرفته شده است.

“چیزی است که ما دریافت توصیه هایی است که آنها در نهایت نه اجرای” گفت: Rashad رابینسون رئیس جمهور از رنگ برای تغییر یکی از چندین مدنی, حقوق سازمان های غیر انتفاعی پیشرو در سازمان تحریم از Facebook تبلیغات.

Sheryl Sandberg Facebook را افسر ارشد عامل گفت: در Facebook اتاق خبر نوشته است که این شرکت دارای یک راه طولانی برای رفتن است اما در حال پیشرفت است.

“این ممیزی شده است تجزیه و تحلیل عمیق از ما چگونه می تواند به تقویت و پیشبرد حقوق مدنی در هر سطح از شرکت ما — اما این آغاز سفر پایان نیست,” او نوشت. “چه شده است که تبدیل شدن به طور فزاینده ای روشن است که ما یک راه طولانی برای رفتن. به عنوان سخت به عنوان آن شده است به ما کاستی در معرض توسط کارشناسان آن شده است بدون شک واقعا یک فرایند مهم برای شرکت ما است.”

__

آسوشیتد پرس نویسنده آماندا Seitz کمک به این داستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de