Edén Pastora, نیکاراگوئه انقلابی مرده در 83

ماناگوآ نیکاراگوئه (AP) — یکی از مهمترین mercurial, برای داشتن جذابیت چهره از آمریکای مرکزی تحولات انقلابی, Ed

توسط ATSHNEWS در 28 خرداد 1399

ماناگوآ نیکاراگوئه (AP) — یکی از مهمترین mercurial, برای داشتن جذابیت چهره از آمریکای مرکزی تحولات انقلابی, Edén Pastora درگذشت اوایل روز سه شنبه. او 83.

در اوت. 22, 1978, Pastora بهتر شناخته شده به عنوان "فرمانده صفر" رهبری یک گروه چریکی مبارزان مسلح تصاحب نیکاراگوئه را به کنگره ملی شدن موضوع یک تصویر نمادین با تفنگ مطرح شده در بالای سر خود را به عنوان او سوار یک هواپیما به فرار به پاناما و سپس کوبا.

پس از عکس دور جهان Pastora را رفقای او لقب "فرمانده کداک" برای کش کردن روسری تمام شده بود پوشیدن به عنوان یک ماسک و mugging برای دوربین است. خود ماموریت شجاعانه موفق به آزادی 60 Sandinista زندانیان را تکان داد و دیکتاتور Anastasio سوموزا را نگه دارید و بر روی قدرت.

آلوارو Pastora, یکی از پسران او گفت: او در ماناگوآ را در بیمارستان نظامی از نارسایی تنفسی.

Edén Atanacio Pastora گومز متولد شد Jan. 22, 1937 در کیودد داریو نیکاراگوئه. پدرش کشته شد زمانی که او 7 — او را سرزنش عوامل سوموزا خانواده دیکتاتوری و مادر خود را به فروش می رسد زمین به کمک مالی آموزش و پرورش خود را.

Pastora کاهش یافته است از یک مکزیکی دانشکده پزشکی در سال 1962 و پیوست Sandinista ملی جبهه آزادی که مبارزه Somozas. او گرفتار شد و در زندان سه بار بعد از 11 سال قبل از در نظر گرفتن زمان برای تبدیل شدن به یک کوسه ماهی ماهیگیر در کاستاریکا است.

او به مبارزه سه سال بعد. او در سال 1978 حمله در کنگره او را یکی از بزرگترین قهرمانان هنگامی که شورشیان سرنگون دیکتاتوری یک سال بعد.

کاریزماتیک مردمی و بحث برانگیز — او بعدها گفت که او تا به حال حمل بیش از 20 کودک — Pastora نامگذاری شد معاون وزیر دفاع و برخوردار از محبوبیت گسترده ای. اما Pastora در تقابل با او بیشتر رادیکال چپ رفقا و رشد سرخورده. او فاصله خود را از Sandinistas و رئیس جمهور دانیل اورتگا در سال 1981 و کاهش یافته و از چشم.

او پدید آمده در سال 1983 در سر یک ضد Sandinista نیروی در جنوب نیکاراگوئه دموکراتیک انقلابی داد اما او همچنان جدا از جناح های اصلی ایالات متحده آمریکا-حمایت برضد ارتش.

"من نه خائن و نه متکبر آن بود که آنها (به Sandinistas) او گفت:" در سال 2003 ، "آنها می خواستند برای کپی کردن کوبا و شکست خورده است و آنها نمی گوش دادن به من. من می خواستم هرگز به مسئول و نه به این شکل اما آنها هل من کنار به نقطه ملزم من به مسلح مخالفت."

او همچنان با افتخار از آن یاد تصرف کاخ مجلس.

"در وجود همه چیز را به آنها می گویند شما می خواهید برای دیدن که وقتی من بمیرم تاریخ نیکاراگوئه در حال رفتن به صحبت در مورد 'قبل از این کاخ بعد از کاخ" او گفت:.

در مارس سال 1984 یک بمب منفجر در یک کنفرانس خبری به نام Pastora در لا Penca نزدیکی کاستاریکا مرز. آن هفت نفر از جمله سه روزنامه نگار و زخمی Pastora. آن را اعتقاد بر این بود که دستور داده شده است توسط Sandinista جلو.

او ترک مبارزه مسلحانه در برابر Sandinistas در سال 1986 و رفت به همسایه کاستاریکا به اجرا ماهیگیری تعاونی بازگشت به خانه قبل از سال 1990 انتخابات است که در آن Sandinistas رای بودند از قدرت.

اواخر 1990s Pastora تلاش شد از نظر مالی. قادر به پرداخت صورت حساب آب و برق او ظهور دوباره به سرفصل در سال 2001 زمانی که او به فروش می رسد یک توله شیر در و pawned یک حلقه به او داده شده توسط سابق پاناما قدرتمند ژنرال عمر تریخس. با پول او خریداری یک ناوگان کوچک از قایق ها و بازگشت به ماهیگیری.

برای سال او از منتقدان Sandinista جلو و گفت او به دنبال یک "راه سوم است."

اما در سال 2007 پس از ارتگا انتخاب شد, بازگشت به قدرت, Pastora بازگشت به برابر شده است. ارتگا بازگشت ژست با انتصاب او را به نظارت بر نیکاراگوئه بخشی از رودخانه سان خوان منطقه هم مرز با کاستاریکا است.

اورتگا قرار داده و او را مسئول لایروبی, San Juan است که موضوع اختلافات ارضی با کاستاریکا که شکایت به دیوان بین المللی دادگستری در لاهه است که نیکاراگوئه به حال آن نقض حاکمیت ملی.

در مارس 2018 مصاحبه با آسوشیتد پرس او خود را معرفی کرد مثل این: "من Edén Pastora شناخته شده در سراسر جهان به عنوان فرمانده صفر همیشه Sandinista انقلابی اجتماعی جنگجو." Unprompted او به راه اندازی طولانی دفاع از ارتگا.

یک ماه پیش هنگامی که دانش آموزان به خیابان ها ریختند و پس از دولت به شدت پایین ترک خورده در اعتراض بازنشستگان Pastora یکی از معدود افرادی که در ارتباط با ارتگا دولت به مصاحبه. او در دفاع از دولت را سرکوب کسانی که او در نظر گرفته آلت یا مزدور بودن دستکاری برای انجام یک کودتای نرم از تلاش.

در داخل یک دفتر خانه تزئین شده با انقلابی متعلقات Pastora رد این ایده که وجود تشابه بین مبارزه او برپا با اورتگا در برابر دیکتاتوری و آنچه رخ داده بود یک ماه قبل است.

"در اینجا در نیکاراگوئه ما می توانید هر چیزی را کوتاه باعث هرج و مرج و جوان این مردم از برخی از دانشگاه ها قرار داده تا موانع به طوری که مردم نمی توانند به خیابان ها به دنبال ایجاد هرج و مرج," او گفت: در آن زمان.

زمانی که پلیس رفت و برای حذف موانع آنها ملاقات با سنگ و ملات, "پس, پلیس, پاسخ, با, خشونت," او گفت:.

پس از این تظاهرات به عنوان شایعات swirled مورد ارتگا سلامت Pastora به مطبوعات گفت که او توصیه کرده بود که Sandinista ملی جبهه آزادی انتخاب جانشین. نظرات تفسیر به عنوان یک رد این احتمال که بانوی اول و معاون رئیس جمهور روزاریو موریلو را بیش از اگر اورتگا می میرد.

در روز سه شنبه Murillo گفت: "افسانه رشد می کند و Edén Pastora متولد شده است امروز در بهشت ابدی را از قهرمانان."

Pastora بود نیز گفت: در آن زمان که این پایگاه به دنبال ارتگا از "محبت بیش از نظم و انضباط است." شایعه شده بود که او به نام در فرش توسط ارتگا و Murillo برای این سخنان اما Pastora با پاسخ نمونه self-assurance "آنها نمی توبیخ آنها نیست هر گونه دلیلی برای سرزنش و توبیخ رسمی من است."

"اگر عیسی مسیح چگونه است دانیل اورتگا رفتن به مرگ ؟" او گفت:.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب