چین می گوید آن را موافق با هند برای حل مسالمت آمیز تنش

توسط سام مک نیل و ASHOK SHARMAپکن (AP) — چین روز چهارشنبه گفت که این است که به دنبال یک راه حل مسالمت آمیز برا

توسط ATSHNEWS در 28 خرداد 1399

توسط سام مک نیل و ASHOK SHARMA

پکن (AP) — چین روز چهارشنبه گفت که این است که به دنبال یک راه حل مسالمت آمیز برای آن مرزی هیمالیا اختلاف با هند پس از مرگ 20 سربازان هندی در خشن ترین رویارویی در دهه.

"توافق دو طرف برای حل و فصل این موضوع از طریق گفت و گو و مشاوره و تلاش برای کاهش این وضعیت و حفظ صلح و آرامش در مناطق مرزی" چینی سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه.

وزرای خارجه هر دو کشور صحبت کرد بیش از این گوشی در روز چهارشنبه و چین وانگ یی تاکید کرد که هر دو طرف باید تقویت ارتباط و هماهنگی برای حل و فصل اختلافات پرس تراست هند خبر داد.

نیروهای امنیتی هند گفت: نه طرف اخراج هر عکس در این درگیری در منطقه لاداخ در اواخر روز دوشنبه که اولین رویارویی مرگبار در مناقشه مرزی بین هند و چین از سال 1975. برخی از مقامات گفت: سربازان بودند حمل anti-riot gear به جای سلاح.

چین گفته است که اگر هر یک از نیروهای خود را مجروح یا کشته شدند.

نخست وزیر هند نارندرا مودی گفت: کشور افتخار خواهد بود که سربازان هندی درگذشت در حالی که مبارزه با.

"فداکاری خود را نمی خواهد به هدر. برای ما وحدت و حاکمیت این کشور است که مهم ترین. هند می خواهد صلح اما هنگامی که برانگیخت آن است که قادر به دادن اتصالات پاسخ توان آن را به هر نوع از وضعیت," او گفت:.

هند وزیر دفاع Rajnath Singh توییتی که از دست دادن سربازان در Galwan دره "عمیقا نگران کننده و دردناک است."

یک گروه از فعالان در نزدیکی سفارت چین در پایتخت هند شماری از سربازان و خواستار ممنوعیت کالاهای چینی. آنها انجام پلاکارد با عبور عکس از رئیس جمهور چین و چینی ها ،

یک گروه کوچک از بازنشسته ارتش هند پرسنل نیز راهپیمایی نزدیک به سفارت با پلاکارد مطلب "چینی ارتش پایین پایین." آنها بازداشت شده توسط پلیس.

ژائو چینی سخنگوی تکرار چینی ادعا می کند که درگیری های خشونت بار پس از نیروهای هند "را برانگیخت و حمله چینی پرسنل که منجر به ترس فیزیکی رویارویی بین دو طرف' border نیروهای نظامی و منجر به تلفات شده است."

یک مقام رسمی حزب کمونیست روزنامه گفت: برخورد رخ داده است چرا که هند misjudged ارتش چین را قدرت و تمایل به پاسخ. جهانی بار است که اغلب نشان دهنده ناسیونالیستی درون حزب را رهبری گفت: چین فاش نمی کند که آیا آن را به حال تلفات در زد و خورد برای جلوگیری از مقایسه و جلوگیری از تشدید بیشتر.

در حالی که به گفته کارشناسان دو کشور بعید به سر به جنگ آنها همچنین بر این باورند کاهش تنش به سرعت دشوار خواهد بود.

"این به احتمال زیاد خواهد یک لحظه نقطه عطفی در هند-روابط چین و جغرافیای سیاسی هند و اقیانوس آرام" گفت: ابراهیم دانمارک آسیا مدیر برنامه در مرکز ویلسون. "ما در حال حاضر دیده می شود مرگبارترین درگیری در چین-هند مرز در بیش از 50 سال هر دو کشور به رهبری مردانی که در آغوش ناسیونالیسم و هر دو کشور روبرو هستند فوق العاده ای داخلی و بین المللی تحول به عنوان یک نتیجه از COVID-19 و دیگر مشکلات دیرینه."

سوالات اصلی در حال حاضر اگر هر دو طرف می تواند پیدا کردن یک مسیر به deescalation و اینکه آیا هند متحدان مانند ایالات متحده کمک خواهد کرد.

"این است که بسیار فرار و خطرناک بین دو ناسیونالیستی هسته ای قدرت در زمانی که آمریکا نفوذ کرده است به شدت کاهش" دانمارک گفت.

سرمقاله منتشر شده در جهانی بار در روز چهارشنبه گفت: هند در واکنش شد تا حد زیادی به دلیل تشویق از آمریکا و چین ارشد رقیب استراتژیک است که به طور پیوسته ایجاد روابط با هند ،

"غرور و بی توجهی از طرف هند است که دلیل اصلی برای سازگار تنش همراه چین-هند مرز" سرمقاله گفت. چین "می کند و نمی خواهد ایجاد درگیری, اما این ترس هیچ درگیری یا نه."

چین ادعا می کند حدود 90000 کیلومتر مربع (35,000 کیلومتر مربع) از خاک در هند شمال شرق در حالی که هند می گوید چین را اشغال 38,000 کیلومتر مربع (15,000 مایل مربع) از قلمرو آن در عکاسی چانه فلات هیمالیا پیوسته بخشی از منطقه لاداخ.

هند به طور یک جانبه اعلام کرد Ladakh یک منطقه فدرال در حالی که جدا کردن آن از مورد مناقشه کشمیر در ماه اوت سال 2019. چین در میان تعداد انگشت شماری از کشورها به شدت محکوم و این حرکت بالا بردن آن در مجامع بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل.

هزاران نفر از سربازان در هر دو طرف مواجه شده اند بیش از یک ماه همراه یک کنترل از راه دور کشش از 3,380 کیلومتر (2,100 مایل) خط کنترل واقعی این مرز تاسیس شده پس از جنگ بین هند و چین در سال 1962 است که منجر به آرامش نسبی.

تنش بن بست آغاز شده و در اوایل ماه مه زمانی که هند گفته است که سربازان چینی با عبور از مرز در نقاط مختلف نصب چادر و پست گارد و نادیده گرفتن هشدارهای کلامی را ترک کنند. که باعث فریاد مسابقات سنگ پرانی و fistfights زیادی از آن پخش اخبار در تلویزیون و کانال های رسانه های اجتماعی.

ارتش هند گفت: سه سرباز کشته در ابتدا در روز دوشنبه برخورد. این 17 نفر دیگر پس از کشته شدن "به شدت مجروح و در حین انجام وظیفه و در معرض درجه حرارت های زیر صفر در ارتفاع بالا زمین" از آن در بیانیه ای گفت شنبه که نمی افشای ماهیت سربازان آسیب.

نیروهای مبارزه با یکدیگر با مشت و سنگ هند مقامات امنیتی گفت که خواست نامش فاش نشود به این دلیل که آنها مجاز به افشای اطلاعات.

پس از برخورد دو طرف "رها" از منطقه که در آن جنگ اتفاق افتاده است ارتش هند در بیانیه ای گفت:.

سازمان ملل متحد خواست هر دو طرف "به اعمال حداکثر خویشتن داری."

"ما نگران گزارش ها از خشونت و مرگ و میر در خط کنترل واقعی بین هند و چین" U. N. کاردانی سخنگوی Eri کنکو گفت. "ما را نکته مثبت گزارش می دهد که دو کشور باید مشغول به ده تشدید این وضعیت است."

Vivek Katju بازنشسته هندی, دیپلمات گفت: خشونت نمایندگی چشمگیر خروج از چهار دهه وضع موجود.

"طبقه سیاسی و امنیتی در کلاس به عنوان یک کل را بسیار جدی فکر کردن در مورد راه پیش رو" او گفت:.

___

این داستان درست شده است برای نشان دادن یک مرجع به 17 مجروح شرح چگونه برخی از مرگ و میر رخ داده است و نه یک گزارش بیشتر تلفات.

___

شارما گزارش از دهلی نو است.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن