چین نمی هشدار عمومی به احتمال زیاد همه گیر برای 6 کلید روز

توسط آسوشیتد پرسدر این شش روز پس از بالا مقامات چینی مخفیانه تعیین آنها به احتمال زیاد مواجه می شد یک بیماری ه

توسط ATSHNEWS در 28 فروردین 1399

توسط آسوشیتد پرس

در این شش روز پس از بالا مقامات چینی مخفیانه تعیین آنها به احتمال زیاد مواجه می شد یک بیماری همه گیر از coronavirus شهر ووهان در مرکز بیماری میزبانی یک توده ضیافت برای دهها هزار نفر از مردم; میلیون ها نفر شروع سفر از طریق برای سال جدید قمری جشن.

رئیس جمهور چین هشدار داد که در روز هفتم ژانویه ، 20. اما در آن زمان بیش از 3000 نفر آلوده شده است در طول تقریبا یک هفته از سکوت با توجه به اسناد داخلی به دست آمده توسط آسوشیتدپرس و کارشناس برآورد بر اساس گذشته نگر عفونت داده است.

شش روز.

که تاخیر از Jan. 14 Jan. 20 بود نه اولین اشتباه ساخته شده توسط مقامات چینی در تمام سطوح در مقابله با شیوع و نه طولانی ترین تاخیر, را به عنوان دولت ها در سراسر جهان کشیده پاهای خود را برای هفته ها و حتی ماه ها در پرداختن به این ویروس.

اما تاخیر نخستین بار در کشور به صورت جدید کروناویروس آمد و در یک زمان بحرانی — ابتدای شیوع. چین در تلاش برای راه رفتن در یک خط بین هشدار عمومی و اجتناب از وحشت تنظیم صحنه برای یک بیماری همه گیر است که آلوده بیش از 2 میلیون نفر را گرفته و بیش از 133,000 زندگی می کند.

"این فوق العاده است" گفت: زو-فنگ ژانگ متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس است. "اگر آنها در زمان عمل شش روز قبل از آن وجود خواهد شده اند بسیار کمتر از بیماران و تجهیزات پزشکی شده اند کافی است. ما ممکن است اجتناب از سقوط ووهان پزشکی سیستم."

دیگر کارشناسان اشاره کرد که دولت چین ممکن است باید منتظر هشدار عمومی به دفع هیستری و که آن را به سرعت عمل در خصوصی در آن زمان.

اما شش روز تاخیر توسط رهبران چین در پکن در آمد بالا از تقریبا دو هفته است که در طی آن مرکز ملی کنترل بیماری به ثبت نام نیست هر مورد از مقامات محلی داخلی بولتن به دست آمده توسط آسوشیتدپرس تایید. در عین حال در آن زمان از Jan. 5 ژانویه. 17 صدها نفر از بيماران ظاهر شدن در بیمارستان نیست فقط در ووهان اما در سراسر کشور است.

این نامشخص است که آیا آن بود که مقامات محلی که شکست خورده است به گزارش موارد و یا ملی مقامات که موفق به ثبت آنها. این نیز روشن نیست که دقیقا چه مقامات می دانستم که در آن زمان در ووهان که تنها باز به بالا در هفته گذشته با محدودیت های پس از آن شده است.

اما آنچه روشن است کارشناسان می گویند این است که چین را سفت و سخت کنترل بر اطلاعات موانع اداری و عدم تمایل به ارسال خبر بد تا زنجیره ای از فرمان خفه هشدار زود هنگام. عذاب هشت پزشکان برای "شایعه-طلبی" پخش در تلویزیون ملی در Jan. 2 فرستاده سرما از طریق این شهر بستری است.

"پزشکان در ووهان ترس گفت:" دالی یانگ یک استاد چینی سیاست در دانشگاه شیکاگو است. "این واقعا ارعاب کل یک حرفه ای است."

بدون این گزارشات داخلی آن را در زمان مورد اول در خارج از چین در تایلند در ژانویه. 13, to galvanize رهبران پکن به شناخت همه گیر ممکن است قبل از آنها. تنها پس از آن که آنها راه اندازی در سراسر کشور برنامه ای برای پیدا کردن موارد — توزیع CDC-تحریم تست کیت, کاهش, معیارهای برای تایید موارد و سفارش مقامات بهداشت برای غربالگری بیماران. آنها نیز به دستور مقامات در هوبئی استان که در ووهان واقع شده است و به طور متوسط چک در هاب حمل و نقل و کاهش زیادی کرد. و آنها این کار را بدون گفتن ،

دولت چین بارها رد سرکوب اطلاعات در اوایل ماه گفت: این گزارش بلافاصله شیوع به سازمان بهداشت جهانی است.

"کسانی که متهم چین فاقد شفافیت و باز بودن در حال ناعادلانه" سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو Lijian گفت: وقتی پرسیده شد که در مورد داستان AP.

_________________________

اسناد و مدارک نشان می دهد که سر از چین ملی کمیسیون بهداشت Ma Xiaowei گذاشته تیره و تار ارزیابی از وضعیت در Jan. 14 محرمانه تلفنی با استانی مقامات بهداشتی. یک یادداشت آمده است که تلفنی برگزار شد برای انتقال دستورالعمل در coronavirus از رئیس جمهور Xi Jinping لی کچیانگ نخست وزیر و معاون نخست وزیر خورشید Chunlan اما مشخص نیست چه کسانی دستورالعمل شد.

"وضعیت اپیدمی است که هنوز هم شدید و پیچیده ترین چالش شدید پس از سارس در سال 2003 است و به احتمال زیاد به توسعه را به یک عمده بهداشت عمومی در رویداد" این یادداشت به نقل از کارشناسی ارشد عنوان کرد و گفت.

ملی کمیسیون بهداشت بالا پزشکی و سازمان در کشور است. در یک فکس بیانیه این کمیسیون گفت: آن را به حال سازماندهی تلفنی به دلیل مورد گزارش در تایلند و امکان گسترش ویروس از سال جدید میلادی در سفر. آن اضافه شده است که چین تا به حال اطلاعات منتشر شده در این شیوع در یک "باز و شفاف و مسئول و موقع" مطابق با "دستورالعمل های مهم" بارها و بارها صادر شده توسط رئیس جمهور یازدهم.

اسناد و مدارک آمده از یک منبع ناشناس در رشته پزشکی است که نمی خواهم به نام به خاطر ترس از عذاب. AP تایید مطالب با دیگر منابع در بهداشت عمومی آشنایی با تلفنی. برخی از یادداشت مطالب نیز به نظر می رسد در یک اعلان عمومی در مورد تلفنی محروم از جزئیات کلیدی و منتشر شده در ماه فوریه ،

در یک بخش با عنوان "هوشیار درک درستی از وضعیت" یادداشت گفت که "خوشه موارد نشان می دهد که انسان به انسان انتقال امکان پذیر است." آن را به طور خاص مورد در تایلند گفت که این وضعیت تا به حال "تغییر قابل توجهی" از آنجا که ممکن است گسترش ویروس در خارج از کشور.

"با آمدن بهار جشنواره بسیاری از مردم سفر خواهد کرد و خطر انتقال و گسترش بالا است" این یادداشت را ادامه داد. "همه محلات باید آماده برای پاسخ دادن به یک بیماری همه گیر."

در این یادداشت Ma خواستار مقامات متحد در اطراف یازدهم و روشن ساخته است که ملاحظات سیاسی و اجتماعی ثبات شد, اولویت های کلیدی در طول مدت منجر به چین دو تا از بزرگترین جلسات سیاسی از سال در ماه مارس ، در حالی که اسناد و مدارک نمی طلسم چرا رهبران چینی منتظر شش روز را به نگرانی های خود را در مکان های عمومی, جلسات ممکن است یک دلیل.

"این ضرورت برای ثبات اجتماعی برای نه تاب قایق قبل از این مهم حزب کنگره بسیار قوی می گوید:" دانیل Mattingly, یک پژوهشگر چینی سیاست در دانشگاه ییل. "حدس من این است که آنها می خواستم به اجازه دهید آن را بازی را کمی بیشتر کنید و ببینید چه اتفاقی افتاده است."

در پاسخ به تلفنی مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در پکن آغاز بالاترین سطح پاسخ اضطراری داخلی, level one, on Jan. 15. آن اختصاص داده شده بالا CDC رهبران به 14 گروه های کاری وظیفه با گرفتن بودجه آموزش سلامت کارگران جمع آوری اطلاعات زمینه انجام تحقیقات و نظارت بر آزمایشگاه های داخلی CDC توجه نشان می دهد.

ملی کمیسیون بهداشت نیز توزیع 63-صفحه مجموعه ای از دستورالعمل های استانی مقامات بهداشتی به دست آمده توسط AP. دستورالعمل دستور مقامات بهداشتی در سراسر کشور برای شناسایی موارد مشکوک و بیمارستان برای باز کردن تب درمانگاه ها و پزشکان و پرستاران به همین دنده محافظ. آنها مشخص شد "داخلی" — "نه به گسترش در اینترنت" "نه به عموم افشا می شود."

در این مقامات در ادامه به بی اهمیت جلوه دادن تهدید با اشاره به 41 نفر در زمان.

"ما باید به آخرین درک است که خطر پایدار انسان به انسان انتقال کم است" Li Qun سر از چین CDC اورژانس مرکز گفت: چینی تلویزیون دولتی در Jan. 15. که همان روز Li منصوب شد رهبر یک گروه آماده اضطراری برنامه ای برای سطح یک پاسخ یک CDC توجه نشان می دهد.

در Jan. 20 رئیس جمهور یازدهم صادر شده و اولین نظرات به این ویروس گفت: شیوع "باید جدی گرفته شود" و هر اندازه ممکن است به دنبال. پیشرو چینی, اپیدمیولوژی زونگ, اتباع, اعلام کرد برای اولین بار است که این ویروس انتقال از فرد به فرد در تلویزیون ملی.

اگر مردم هشدار داده شده بود یک هفته زودتر به اقدامات اجتماعی مانند فاصله, ماسک پوشیدن و محدودیت های مسافرتی, موارد, می تواند قطع شده است و تا دو سوم یک کاغذ بعد از آن یافت می شود. قبلی هشدار می تواند زندگی را نجات داد گفت: ژانگ دکتر در لس آنجلس.

اما دیگر کارشناسان بهداشت و درمان گفت: دولت در زمان اقدام قاطع در خصوصی با توجه به اطلاعات در دسترس به آنها.

"آنها ممکن است باید گفت: درست است اما آنها با انجام درست" گفت: ری ییپ بازنشسته موسس سر از مراکز ایالات متحده برای کنترل بیماری در چین است. "در 20 آنها صدا زنگ برای کل کشور است که بی دلیل به تاخیر بیاندازد."

اگر مقامات بهداشتی افزایش زنگ زودرس آن می تواند آسیب به اعتبار خود — "مثل گریه گرگ" —و فلج توانایی خود را به بسیج عمومی گفت: بنیامین Cowling, متخصص اپیدمیولوژی در دانشگاه هنگ کنگ است.

این تاخیر ممکن است حمایت اتهامات رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است که دولت چین را محرمانه برگزار شد به جهان در پاسخ به این ویروس. حتی اطلاعیه های عمومی در ژانویه. 20 ترک ایالات متحده نزدیک به دو ماه برای آماده شدن برای این بیماری همه گیر.

در طول این ماه تهمت هشدارها را نادیده گرفت و از خود کارکنان و اخراج این بیماری به عنوان هیچ چیز به نگرانی در مورد در حالی که دولت موفق به تقویت تجهیزات پزشکی و اعزام ناقص تست کیت. رهبران در سراسر جهان چشم به شیوع بیماری با نخست وزیر بوریس جانسون خواستار یک استراتژی "گله ایمنی" — قبل از سقوط بیمار خود را. رئیس جمهور برزیل Jair Bolsonaro sneered در آنچه که او به نام "یک کمی سرد است."

_________________________

اوایل داستان از این بیماری همه گیر در چین نشان می دهد فرصت های از دست رفته در هر مرحله اسناد و AP مصاحبه نشان می دهد. تحت Xi چین بیشتر استبدادی رهبر در دهه افزایش سرکوب سیاسی ساخته شده است که مقامات بیشتر مردد به گزارش موارد بدون روشن شدن چراغ سبز از بالا.

"این واقعا افزایش ریسک برای مقامات ساخته شده است که آنها تمایلی به گام از خط" گفت: Mattingly این استاد دانشگاه ییل. "از آن ساخته شده آن را سخت تر برای مردم در سطح محلی به گزارش اطلاعات بد."

پزشکان و پرستاران در ووهان گفته رسانه های چینی وجود دارد مقدار زیادی از نشانه هایی که coronavirus می تواند منتقل می شود بین مردم به عنوان اوایل به عنوان در اواخر ماه دسامبر است. بیمارانی که هرگز به مشکوک منبع ویروس Huanan غذاهای دریایی, بازار, آلوده شدند. پزشکی کارگران شروع به سقوط بیمار است.

اما مقامات مسدود کارکنان پزشکی که در تلاش برای گزارش چنین مواردی است. آنها مجموعه ای تنگ معیار برای تایید موارد که در آن بیماران نه تنها تا به حال به تست مثبت اما نمونه تا به حال به ارسال به پکن و توالی. آنها مورد نیاز کارکنان به گزارش ناظران قبل از ارسال اطلاعات بالاتر, چینی, گزارش های رسانه ای نشان می دهد. و آنها مجازات پزشکان برای هشدار در مورد این بیماری است.

به عنوان یک نتیجه هیچ مورد جدید گزارش شده از تقریبا دو هفته از Jan. 5 حتی به عنوان مقامات جمع آوری شده در ووهان برای هوبئی استان دو تا از بزرگترین جلسات سیاسی از سال داخلی چین CDC بولتن تایید.

در این دوره تیم از کارشناسان اعزام به ووهان توسط پکن گفت: آنها موفق به پیدا کردن نشانه های روشنی از خطر و انسان به انسان انتقال است.

"چین برای سال های بسیاری از کنترل بیماری وجود دارد مطلقا هیچ شانسی است که این گسترش به طور گسترده ای به دلیل جشنواره بهار سفر" رئیس اول تیم متخصص خو Jianguo گفت Takungpao یک دلار هنگ کنگ مقاله در Jan. 6. وی افزود: وجود دارد "هیچ شواهدی از انسان به انسان انتقال" و این تهدید از ویروس کم بود.

کارشناس دوم تیم اعزام on Jan. 8 به طور مشابه موفق به زیرخاک در اوردن هر گونه نشانه های روشنی از انسان به انسان انتقال است. در عین حال در طول اقامت خود را, بیش از نیمی از پزشکان و پرستاران در حال حاضر کاهش یافته است بیمار با این ویروس به صورت گذشته نگر و چین CDC مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی نیوانگلند بعدها نشان می دهد.

این تیم نگاه برای بیماران مبتلا به ذات الریه از دست رفته کسانی که با علائم خفیف. آنها همچنین محدود کردن جستجو به کسانی که تا به حال بازدید غذاهای دریایی بازار — که در نگاه به گذشته یک اشتباه گفت: Cowling, هنگ کنگ, اپیدمیولوژی که پرواز به پکن به نقد و بررسی این موارد در اواخر ماه ژانویه است.

در این هفته پس از شدت گرفتن این بیماری مشخص شد برخی از کارشناسان متهم ووهان مقامات عمدا پنهان کردن موارد.

"من همیشه مشکوک آن انسان به انسان انتقال گفت:" وانگ Guangfa رهبر دوم تیم متخصص در یک Mar. 15 post on Weibo, چینی پلت فرم رسانه های اجتماعی. او بیمار با این ویروس بلافاصله پس از بازگشت به پکن در ژانویه. 16.

ووهان سپس شهردار ژو Xianwang سرزنش ملی قوانین و مقررات برای پنهان کاری.

"به عنوان یک دولت محلی رسمی من می تواند افشای اطلاعات تنها پس از مجاز" ژو گفت که رسانه های دولتی در اواخر ماه ژانویه است. "بسیاری از مردم درک نمی کنند این است."

به عنوان یک نتیجه بالا مقامات چینی ظاهر شده در سمت چپ در تاریکی.

"CDC عمل سست فرض کنید همه خوب بود" گفت: دولت بهداشت و درمان, متخصص که کاهش یافته است به نام ترس از عذاب. "اگر ما شروع به انجام کاری یک یا دو هفته قبل از آن چیزهایی که می توانست بسیار متفاوت است."

آن را فقط ووهان. در شنژن در جنوب چین صدها مایل دور یک تیم به رهبری توسط میکروبیولوژیست یون Kwok-yung مورد استفاده خود کیت های آزمایش برای تایید است که شش نفر از اعضای یک خانواده از هفت تا به حال این ویروس در Jan. 12. در مصاحبه با Caixin محترم چینی, سرمایه گذاری, مجله یون گفت: او مطلع CDC شاخه "در تمامی سطوح" از جمله پکن. اما داخلی CDC اعداد را منعکس نمی یون به گزارش بولتن نشان می دهد.

وقتی تایلندی مورد گزارش شد مقامات بهداشت و درمان در نهایت به خود جلب کرد تا یک طرح داخلی به طور سیستماتیک شناسایی, جدا, آزمون, و درمان همه موارد جدید کروناویروس در سراسر کشور.

ووهان مورد تعداد شروع به صعود بلافاصله چهار on Jan. 17 سپس 17 روز بعد و 136 روز پس از. در سراسر کشور ده ها تن از موارد شروع به سطح و در برخی موارد در میان بیمارانی که آلوده بودند زودتر اما تا به حال هنوز رتبهدهی نشده است مورد آزمایش قرار گرفته است. در ژجیانگ برای مثال یک مرد بستری در Jan. 4 تنها جدا شده در Jan. 17 و تایید مثبت در Jan. 21. شنژن که در آن یون قبلا در بر داشت شش نفر که تست مثبت و در نهایت ثبت اولین مورد تایید شده در Jan. 19.

به ووهان, اتحادیه, بیمارستان, یکی از شهر, بهترین, برگزار, جلسه اضطراری در دریا. 18 آموزش کارکنان به اتخاذ جداسازی دقیق — هنوز هم قبل از Xi عمومی هشدار داد. یک متخصص بهداشت گفت: AP که در Jan. 19 او سفر یک بیمارستان ساخته شده پس از شیوع سارس که در آن کارگران پزشکی بود با عصبانیت آماده کل ساختمان با صدها نفر از تخت برای بیماران مبتلا به ذات الریه.

"همه در این کشور به بیماری های عفونی زمینه می دانستم که چیزی در جریان بود," او گفت:, کاهش, به نام, برای جلوگیری از اخلال در حساس دولتی مشاوره. "آنها پیش بینی آن است."

___

تماس با AP جهانی تیم تحقیقاتی در Investigative@ap.orgtinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب