چین انتقاد ما مشترک حامل دریل در دریای چین جنوبی

پکن (AP) — چین روز دوشنبه گفته اند که ایالات متحده از خم نظامی آن عضلات در دریای چین جنوبی با انجام مانور مشتر

توسط ATSHNEWS در 17 تیر 1399

پکن (AP) — چین روز دوشنبه گفته اند که ایالات متحده از خم نظامی آن عضلات در دریای چین جنوبی با انجام مانور مشترک با آمریکا دو ناو هواپیمابر در گروه استراتژیک خواهیم داشت.

سخنگوی وزارت خارجه ژائو Lijian گفت: تمرینات انجام شد "کاملا از انگیزه های نهان" و تضعیف ثبات در منطقه است.

"چنین افت ایالات متحده به عمد اعزام گسترده نیروهای خود را برای انجام تمرینات نظامی در مقیاس بزرگ در مربوط به آبهای دریای چین جنوبی به انعطاف پذیری آن, نظامی, بدنساز," ژائو گفت: در یک جلسه توجیهی روزانه.

نیروی دریایی ایالات متحده گفت: بیش از آخر هفته که USS Nimitz و یو اس اس رونالد ریگان همراه با خود همراه کشتی ها و هواپیما انجام تمرینات "طراحی شده برای به حداکثر رساندن دفاع هوایی قابلیت و گسترش دسترس دوربرد با دقت دریایی حملات از حامل مبتنی بر هواپیما در یک سرعت در حال تحول منطقه عملیات."

چین ادعا می کند تقریبا تمام دریای جنوبی چین و به طور معمول اشیاء به هر گونه اقدام نظامی ایالات متحده در منطقه است. پنج دیگر دولت ها ادعا می کنند که تمام یا بخشی از دریا که از طریق آن حدود 5 تریلیون دلار کالا در حال حمل در هر سال است.

چین به دنبال تقویت ادعای خود به دریا از طریق ایجاد پایگاه های نظامی در مرجان atolls پیشرو در ایالات متحده به بادبان کشتی های جنگی از طریق این منطقه در آنچه در آن خواستار آزادی عملیات ماموریت. واشنگتن نمی رسما موضع در رقیب ادعای ارضی در منطقه است اما از نزدیک گفتگو با چند تن از متقاضیان و اصرار دارد که آب و هوایی بالا رایگان برای همه کشورها است.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net
آخرین مطالب