“نام دامنه” یک آدرس در اینترنت است. این نامی است که افراد وقتی می خواهند به وب سایت شما مانند آدرس پستی شرکت ها بیایند از آن استفاده می کنند. سایت ثبت دومین com آدرسی است که بازدید کنندگان را به مکان شما در اینترنت هدایت می کند. هنگام انتخاب نام دامنه ، اطمینان حاصل کنید که مواردی که در نظر دارید ساده و مختصر هستند. یک نام خوب باعث افزایش بازدید کنندگان سایت و در نهایت مشتریان می شود.

توجه: شرط سفارش و ثبت دامنه (ثبت دامنه) این است ثبت دومین com که دامنه رایگان باشد ، به این معنی که دامنه به نام شخص یا سازمان دیگری ثبت نشده است.

یادداشت مهم:
مالکیت خدمات دامنه بر اساس آدرس ایمیل مالک دامنه است. بنابراین ، داشتن یک آدرس ایمیل معتبر که فقط برای شما باشد و کسی اطلاعات رمز عبور شما را نمی داند ، بسیار مهم است. هرگز فرآیند ثبت دامنه خود را به شخص یا کارمند ، دبیر شرکت ، دوست یا عضو خانواده خود واگذار نکنید ثبت دومین com ، زیرا اگر دامنه با یک آدرس ایمیل به غیر از ایمیل شما ثبت شده باشد ، شما عملا دیگر مالک آن دامنه نخواهید بود ، حتی اگر اطلاعات دیگر به جز ایمیل مربوط به شما.

راهنمای انتخاب دامنه
اهمیت انتخاب دامنه
امروزه تقریباً تمام مشاغل برای معرفی خود نیاز به ایجاد سایتی دارند. ثبت دومین com برای شروع یک تجارت آنلاین ، ابتدا به یک ارائه دهنده هاست معتبر و یک دامنه مناسب نیاز دارید.

دامنه ها نشانگر نام و نام شما هستند. بنابراین در انتخاب دامنه بسیار مراقب باشید.

اگر برای سایت خود برنامه بلند مدت دارید و هدفی را دنبال ثبت دومین com می کنید ، باید بدانید که انتخاب دامنه مناسب اولین قدم برای موفقیت شماست.

در آینده می توانید در همه قسمت های سایت خود تغییراتی ایجاد کنید ، مانند: هاستینگ ، سیستم مدیریت محتوا ، طراحی سایت و غیره اما دامنه دیگر قابل تغییر نیست.

مثلا:
اگر دامنه ای به نام book.com را ثبت می کنید ، با توجه به نام دامنه ، طبیعی است که باید در مورد کتاب ها و نشریات در سایت خود بنویسید. ممکن است بعد از مدتی متوجه شوید که این چیزی نیست که شما می خواهید یا ممکن است نتوانید محتوای کافی برای آن تولید کنید.

برای حل این مشکل دو روش وجود دارد:
شما باید دامنه دیگری را برای موضوع خود ثبت کنید و از ابتدا شروع کنید. این به معنی از دست دادن مخاطبان قبلی خود و اتلاف وقت و تلاش شما است.
محتوای نامربوط را در دامنه فعلی منتشر کنید ثبت دومین com و در نتیجه نارضایتی و ضرر کاربر ایجاد شود.
به همین دلیل ، انتخاب دامنه مناسب قبل از راه اندازی سایت بسیار مهم و مهم است.

راهنمای انتخاب دامنه

دامنه های عمومی یا خصوصی را انتخاب کنید:
به طور کلی دامنه ها به دو دسته کلی تقسیم می شوند که بسته به نوع محتوا و کاربرد سایت می توانید نوع دامنه را انتخاب کنید.

دامنه عمومی:
این نوع دامنه ها هیچ معنای خاصی و شنیدن ندارند که ثبت دومین com مفهوم خاص در ذهن کاربر ایجاد نمی شود و می توانید هر نوع محتوا را در آن منتشر کنید. سایت هایی که سعی می کنند با انتشار مطالب مختلف با موضوعات مختلف ، کاربران را به خود جذب کنند ، معمولاً این نوع دامنه ها را انتخاب می کنند. مانند دامنه gizmodo.com.

شنیدن نام این دامنه چیز خاصی را به شما یادآوری نمی کند و این نوع سایت ها طیف گسترده ای از مطالب علمی گرفته تا اخبار فناوری و سایر مطالب را منتشر می کنند و مخاطبان زیادی از سراسر دنیا دارند.

دو نمونه مشهور از ثبت دامنه
یکی از محبوب ترین دامنه های ثبت شده ثبت دومین com عمومی تا به امروز Google.com است. که معنای واقعی کلمه خاصی ندارد ، اما خدمات بسیاری را با همین نام در اختیار کاربرانش در سراسر جهان قرار می دهد.

حال اگر گوگل با searchengine.com شروع کرد ، آیا باز هم می تواند خدمات مختلفی را تحت یک دامنه واحد ارائه دهد؟

به این فکر کنید که چرا مایکروسافت نام موتور جستجوی خود را به بینگ تغییر داده است. از آنجا که این نام می تواند صدها سرویس جانبی را در آینده جای دهد ، بدون شنیدن آن ثبت دومین com ، معنای خاصی را برای کاربر منتقل می کند.

دامنه اختصاصی:
در مقابل دامنه های عمومی ، نوع دیگری از دامنه وجود دارد که به یک مفهوم خاص اشاره دارد و وقتی نام آن را می شنوید ، بلافاصله موضوع سایت را می فهمید ، مانند دامنه ثبت دومین com که طبیعتاً نام آن را می شنوید ، مفهوم بارگیری و معرفی نرم افزار به مخاطبان. وارد می شود.

اگر می خواهید در مورد موضوعات تخصصی بنویسید ، می توانید دامنه اختصاصی را انتخاب کنید که نماینده شما باشد.

طبیعی است که افرادی که کلمه “بارگیری نرم افزار” را در گوگل جستجو می کنند ، روی پیوندهایی که کلمه “بارگیری” در صفحه نتایج استفاده می شود ، کلیک کنند.

بنابراین اگر تازه کار هستید و برنامه بلند مدت شما برای تبدیل شدن به یک برند مشهور است ، پیشنهاد می کنم هنگام انتخاب دامنه روی دامنه های عمومی تمرکز کنید.

با رعایت نکات زیر ، یک دامنه مناسب را انتخاب کنید
با کام شروع
در میان همه پسوندها ، com. از ارزش و اعتبار بالاتری برخوردار است. سوفیکس کام این یکی از قدیمی ترین و معتبرترین پسوند دامنه است.

بسیاری از مارک ها و سایت های معتبر دارای دامنه .com در کنار همه دامنه های خود هستند. آنها همچنین به عنوان دامنه اصلی خود ثبت نام می کنند. ثبت دومین com این باعث افزایش اعتبار این نوع دامنه می شود.

همیشه پسوند com را قبل از ثبت دامنه بررسی کنید. ثبت نام رایگان است. اما اگر قبلاً ثبت شده بود ، به دنبال نام دیگری برای دامنه خود باشید. زیرا اکثر کاربران هنگام شنیدن آن ، نام تجاری را به عنوان brandname.com وارد می کنند.

اگر نام com. پس از ثبت نام توسط شخص دیگری ، تعداد زیادی از مخاطبین خود را به سایت دیگری هدایت می کنید.

مثلا:
کسی که مارک نوکیا را در جایی می بیند و می خواهد درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کند ، 90٪ از زمان بدون جستجو به آدرس ثبت دومین com می رود.

حال اگر این دامنه متعلق به نوکیا نباشد و شخص دیگری سایت متفرقه را در آن دامنه راه اندازی کرده باشد. این باعث می شود نوکیا هر ساله هزاران کاربر جدید را از طریق هدایت به سایت دیگری از دست بدهد.

انتخاب دامنه بدون ابهام:
برخی از کلمات به ویژه در فارسی معنی های مختلفی را برای کاربران ایجاد می کنند و شما باید هنگام انتخاب دامنه نامی را انتخاب کنید که اگر شخصی آن را بصورت شفاهی گفت ، آن شخص بدون هیچ مشکلی وارد سایت شما می شود.

مثلاً کلمه “سیستم” را بگیرید. دامنه قابل ثبت برای این کلمه هم ثبت دومین com و هم است.

حال اگر آدرس سایت ، سیستم .com را به کسی بگویید. این شخص نمی داند وقتی آدرس را تایپ می کنید