آخرین: S. Korea: قوانین اقامت آرام با وجود ویروس سنبله

توسط آسوشیتد پرسآخرین coronavirus بیماری همه گیر. جدید کروناویروس باعث خفیف یا متوسط علائم برای اکثر مردم است.

توسط ATSHNEWS در 24 اردیبهشت 1399

توسط آسوشیتد پرس

آخرین coronavirus بیماری همه گیر. جدید کروناویروس باعث خفیف یا متوسط علائم برای اکثر مردم است. برای برخی به خصوص افراد مسن و افراد مبتلا به مشکلات بهداشتی موجود در آن می تواند باعث بیماری شدید یا مرگ.

بالای ساعت:

— کره جنوبی: هیچ برنامه ای برای رد گم کردن در آرامش قوانین با وجود افزایش ویروس موارد

— مکزیک هیئت مشورتی مسائل دستورالعمل بازگشایی کسب و کار

— پاکستان در صدر 2,000 برای یک روز کل جدید ویروس موارد for 1st time

— چین گزارش هفت ویروس جدید موارد از جمله شش در استان جیلین

— 23 مردن از جدید کروناویروس در آلاباما جانبازان و خانه سالمندان.

— ونزوئلا گسترش مستند یک ماه دیگر.

— تگزاس شروع گسترده coronavirus تست در زندانها.

___

سئول کره جنوبی — کره جنوبی می گوید که هیچ برنامه فوری برای احیای سخت اجتماعی فاصله گرفتن قوانین با وجود افزایش coronavirus موارد مرتبط به کاباره ها در سئول.

معاون وزیر بهداشت کیم باند-لب به خبرنگاران گفت: روز شنبه دولت نیاز به زمان بیشتری برای تجزیه و تحلیل اطلاعات از شیوع اخیر قبل از تعیین اینکه آیا برای حفظ آرامش اجتماعی فاصله دستورالعمل.

کره جنوبی کاسته است تا در بسیاری از آن سخت اجتماعی, فاصله, قوانین, هفته گذشته و قبل از آن در مورد حدود 30 مورد جدید در هر روز در گذشته چند روز. روز چهارشنبه کره جنوبی ثبت شده 26 موارد جدید, 20 از آنها در ارتباط با باشگاه در سئول Itaewon سرگرمی منطقه.

مقامات بهداشتی می گویند در اصل آنها حفظ آرامش اجتماعی فاصله اگر قوانین این کشور روزانه پرش زیر 50 است و تعداد untraceable موارد حساب کمتر از 5% از تمام موارد تایید شده.

___

مکزیکو سیتی — مکزیک را بالا مشاوره بدن در این بیماری همه گیر کوروناویروس می گوید آن را صادر کرده است دستورالعمل های است که اجازه می دهد برای دوباره باز کردن و ساخت و ساز و استخراج معدن و ماشین و کامیون, ساخت و تولید.

سلامت عمومی شورای اسلامی گفت که پس از یک جمعه آن جلسه تصمیم گرفته بود به طبقه بندی آن در صنایع به عنوان "فعالیت های ضروری" است که مجاز به ادامه کار در طول یک مستند با هدف مبارزه با گسترش این رمان coronavirus.

این شورا را تنظیم یک جدول زمانی برای زمانی که بازگشایی آغاز خواهد شد. اما گفت که در ماه ژوئن 1 'چراغ ترمز سیستم باید در محل برای گفتن جمعیت های محلی چه فعالیت های مجاز است.

این شورا همچنین گفت که محدودیت در مدارس و کسب و کار برداشته شود باید در شهرستان است که هیچ مورد از COVID-19 و که همسایه شهرستان نیز از موارد.

رئیس جمهور آندرس مانوئل لوپز Obrador است به اعلام طرح "تدریجی" از سرگیری فعالیت های اقتصادی چهارشنبه.

___

ولینگتون, نیوزیلند, نیوزیلند گزارش صفر در موارد جدید از coronavirus روز چهارشنبه دومین روز متوالی بدون هیچ گونه و چهارم چنین بعد از اوایل هفته گذشته است.

مدیر کل سلامت اشلی بلومفیلد گفت که تشویق اخبار این کشور خود را آماده سهولت بسیاری از آن مستند محدودیت از نیمه شب. اکثر کسب و کار از جمله مراکز و فروشگاه های خرده فروشی و نشسته و رستوران ها خواهد بود قادر به بازگشایی شده است. اجتماعی فاصله قوانین را در محل باقی می ماند و تجمعات محدود خواهد شد به 10 نفر.

"حس پیش بینی است و هر دو قابل لمس و درک است" بلومفیلد گفت.

لغو محدودیت های اعمال شده را همزمان با انتشار این دولت در بودجه سالانه در روز پنج شنبه. نخست وزیر Jacinda protocol wine studio گفت: این کشور با آن مواجه چالش برانگیز ترین شرایط اقتصادی پس از رکود بزرگ از آنجا که از virus.

"نیوزیلند است که در مورد به وارد کردن بسیار دشوار زمستان" او گفت:. "اما هر زمستان در نهایت به دنبال آن است و اگر ما حق انتخاب ما می توانید جدید زلاند بازگشت به کار و اقتصاد ما به سرعت در حال حرکت دوباره."

___

اسلام آباد — پاکستان عبور از 2000 مثبت جدید کروناویروس موارد در یک روز برای اولین بار از زمان شیوع در اوایل این سال است.

افزایش می آید تنها چند روز پس از نخست وزیر عمران خان کاسته مستند محدودیت ها و فشارهای بازگشت پاکستانی رشته در خارج از کشور, نادیده گرفتن لطفا به کنترل سختگیرانه تر با پاکستان حرفه ای پزشکی.

صحنه های از جمعیت مردم کهنه به بازار در سراسر کشور استقبال اجازه دهید تا با وجود محدودیت های دولت برای تماس امن فاصله است که تا حد زیادی نادیده گرفته شده توسط بسیاری از پاکستان 220 میلیون نفر است. آخرین آمار و ارقام نشان می دهد 34,312 موارد مثبت پس از 24 ساعت بالا از 2,255 موارد جدید.

خان مورد انتقاد قرار گرفته برای کم اهمیت جلوه دادن شدت همه گیر امتناع از بستن مساجد به خصوص پس از شروع نماز و روزه ماه رمضان که به پایان می رسد در دو هفته با تعطیلات سعید فطر. اسلامی روحانیون در پاکستان اداره قابل توجهی کنترل اغلب ترسناک رهبران سیاسی با توانایی خود را به اوباش خشمگین بر روی خیابان.

خان به استدلال مستند به کشور صدمه فقیرترین سخت ترین. اکثریت قریب به اتفاق پاکستانی کسب درآمد به سختی 75 $در ماه بیشتر انجام ساخت و ساز و دستمزد روزانه کار می کنند.

___

سئول, کره جنوبی __ کره جنوبی گزارش کرده است 26 موارد اضافی از coronavirus بیش از 24 ساعت گذشته در میان جدید سنبله در عفونت های مرتبط با کلوپ های شبانه در سئول.

آمار و ارقام منتشر شده روز شنبه با کره جنوبی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری به ارمغان آورد ملی شمارش به 10,962 با 259 مرگ و میر. آژانس می گوید: 9,695 از آنها بهبود از بیماری است.

آن را می گوید 22 از 26 نفر به صورت محلی بیماران آلوده در حالی که بقیه چهار آمد از خارج از کشور.

کره جنوبی caseload شده است در کمی و در عین حال ثابت مسیر رو به بالا از هفته گذشته با بیشترین موارد مربوط به شب زنده داری میلادی در سئول. زودتر این کشور روزانه پرش شده بود تک رقمی و یا در حدود 10 برای چند روز باعث شد مقامات به سهولت اجتماعی فاصله دستورالعمل.

___

پکن — چین گزارش هفت مورد جدید از coronavirus در روز چهارشنبه. شش نفر از آنها در شمال شرق استان جیلین که در آن مقامات را مطرح هشدار سطوح و معلق اتصال راه آهن به یک شهرستان که در آن یک خوشه با منشا ناشناخته است به نظر می رسد بیش از روزهای اخیر.

یکی دیگر از 754 مردم در درمان برای موارد مشکوک و یا برای داشتن آزمایش مثبت اما علائم نشان داده شده در حالی که 104 نفر آنها در بیمارستان تحت درمان است.

چین گزارش کرده است در مجموع 4,633 مرگ و میر در میان 82,926 موارد است.

روز سه شنبه رسانه های محلی گزارش دولت خواهد انجام آزمون در تمام 11 میلیون نفر از ووهان مرکزی شهر صنعتی که در آن ویروس برای اولین بار شناسایی شده در اواخر سال گذشته.

___

پرتلند سنگ. — پورتلند پارک ها و تفریح می گوید: آن را نمی خواهد باز فصلی عمومی استخرهای شنا در تابستان امسال و لغو تمام اردوگاه ها و فعالیت ها به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

به usf football/OregonLive به گزارش گروه اعلام کرد که اقدامات شنبه.

پارک مسیرهای پیاده روی و طبیعت مناطق باز باقی می ماند و پارک greeters مستقر خواهد شد "را به مطمئن شوید که مردم می دانند که چگونه به استفاده از سیستم پارک با خیال راحت در طول بیماری همه گیر."

پورتلند پارک ها و تفریح و سرگرمی مدیر Adena طولانی در بیانیه ای گفت: آنها تا به حال به اخراج یا استخدام صدها فصلی کارکنان.

___

کاراکاس, ونزوئلا — رییس جمهور ونزوئلا نیکولاس مادورو می گوید: در سراسر کشور مستند با هدف مهار گسترش جدید کروناویروس گذشته یک ماه دیگر.

مادورو روز سه شنبه گفت: اقدام لازم برای حفاظت از کشور است. او می گوید: یک مورد جدید تشخیص داده شده بود برای روز آوردن ونزوئلا گزارش بیماری در میان همه گیر به 423. مقامات می گویند 10 نفر فوت کرده اند پس از اولین coronavirus موارد کشف شد در اواسط ماه مارس.

ونزوئلا با جمعیت 25 میلیون است که گریبانگیر سیاسی و بحران اجتماعی است. اکثر ساکنان ندارد و دسترسی به آب در حال اجرا به طور منظم و برق خدمات. کارکنان مراقبت های بهداشتی هشدار می دهند که این کشور شکسته بيمارستان به راحتی می تواند تحت الشعاع گسترش ویروس.

___

NEW ORLEANS — ناهار خوری در رستوران ها می توانند رزومه در نیواورلئان آغاز شنبه — با رزرو.

شهردار LaToya Cantrell روز سه شنبه اعلام کرد یک شل شدن محدودیت در کسب و کار به تصویب رسید برای مبارزه با گسترش این کروناویروس جدید. رستوران بوده که محدود به گرفتن سفارشات در New Orleans قادر خواهد بود برای ارائه به خارج از جدول سرویس و ناهار خوردن در خدمات در 25 درصد از ظرفیت. اما شام را رزرو را ارائه نام و شماره تلفن.

پیاده روی در شام خواهد بود و مجاز به وارد کنید اما آنها را مجبور به ارائه نام و شماره یک در نقطه رزرو. این اطلاعات را باید نگه داشته رستوران برای 21 روز برای کمک به ردیابی تماس در صورت نیاز.

___

AUSTIN تگزاس -- تگزاس شروع گسترده coronavirus تست در زندانها که در آن حداقل 30 نفر کشته شده اند و زندانیان را آزمایش مثبت در حد نرخ بالاتر از خارج از کشور بزرگترین زندان سیستم.

تگزاس بخش عدالت کیفری اعلام کرد که دهها هزار نفر از COVID-19 آزمون در این راه به دولت زندانها. بیش از 1700 زندانیان دارای آزمایش مثبت در تگزاس است.

سخنگوی آژانس جرمی Desel می گوید آزمایش طراحی شده به خود اداره و یک دوجین "اعتصاب تیم" در حال دریافت آموزش های این هفته است.

این دومین اعلام گسترده تست در تگزاس در روز به عنوان بسیاری از. روز دوشنبه کالیفرنیا ، گرگ ابوت دستور coronavius تست برای هر خانه سالمندان مقیم و کارکنان در دولت است.

___

هوستون — کسری بودجه از $169 میلیون شده است که تشدید این بیماری همه گیر کوروناویروس را مجبور هوستون به طور خلاصه کردند حدود 3000 کارگران و خالی آن بارانی-صندوق روز شهردار این شهرستان روز سه شنبه گفت.

با توجه به اقتصادی shutdown نهاد برای جلوگیری از گسترش این بیماری در هوستون است که انتظار می رود به از دست دادن حدود 107 میلیون دلار در فروش درآمد مالیاتی در سال جاری و همان مقدار در سال مالی آینده آغاز می شود که در ماه جولای شهردار سیلوستر ترنر گفت.

هوستون است که بیش از 237,000 انرژی کارگران نیز آمار با کاهش چشمگیر قیمت نفت به علت کاهش تقاضا از ویروس های مربوط به مستندات در سراسر جهان است.

Furloughs خواهد بود برای حداکثر 10 روز در آینده سال مالی ترنر گفت.

بارانی-صندوق روز به طور معمول حدود 20 میلیون دلار برای هزینه های اضطراری با آغاز فصل طوفان در ماه ژوئن.

___

المپیا بشویید. — بیش از 1300 نفر در ایالت واشنگتن آموزش دیده اند و آماده به کار با ادارات بهداشت محلی برای انجام تماس با ردیابی یک بار در مورد کوروناویروس تایید شده است در یک شهرستان است.

در یک کنفرانس خبری سه شنبه رژیم صهیونیستی. جی Inslee گفت که از کسانی که در حال حاضر آموزش 351 از گارد ملی 390 هستند که از وزارت مجوز و 630 هستند دولت محلی و یا بهداشت حرفه ای. او گفت که شماره می تواند گسترش یافته و حتی بیشتر در هفته های آینده.

Inslee گفت که در حالی که اجتماعی فاصله تلاش شده است که در جای خود از ماه مارس بوده است خسته کننده شده اند "به طور قابل توجهی موثر است."

بیش از 17,330 مردم در دولت باید آزمایش مثبت برای این ویروس و حداقل 962 فوت کرده اند.

___

الکساندر شهرستان علا. — نزدیک به دو ده نفر کشته شده اند در آلاباما جانبازان پرستاری از جدید کروناویروس.

آلاباما Department of Veterans Affairs گفت: 23 و میر ناشی از این بیماری رخ داده است در بیل نیکولز دولت جانبازان در الکساندر شهرستان. دولت متعلق به مرکز دارای ظرفیت 150 نفر از دستياران و 91 را آزمایش مثبت برای ویروس.

آژانس می گوید: یک کارگر در خانه نبود اجازه ورود پس از آزمایش مثبت برای COVID-19 مارس 30 که اولین ساکن آزمایش مثبت نه روز بعد.

خانه بوده است decontaminated و ساکنان که تست مثبت بودن جدا شده است.

___

LITTLE ROCK, ارک. — آرکانزاس دستور داده است تا یک تئاتر بزرگ به کنار گذاشتن برنامه ای برای برگزاری کنسرت در مخالفت با دولت coronavirus محدودیت در مجامع عمومی.

رژیم صهیونیستی. آسا هاچینسون گفت: دولت در بخش بهداشت و درمان شد ارسال بس-و-دست برداشتن نامه به محل TempleLive برای به تعویق انداختن یا لغو این کنسرت جمعه شب خواننده راک کشور تراویس McCready.

این رویداد است که انتظار می رود به منظور جلب بیش از 200 نفر خواهد بود و برگزار شد سه روز قبل از آرکانزاس اجازه می دهد تا بزرگ داخلی مکانهای تفریحی برای بازگشایی شده است. از جمله مکانهای محدود به 50 نفر در مخاطبان مگر مختلف کل تایید شده توسط دولت است.

کنسرت دهندگان گفته اند که آنها در حال کاهش ظرفیت در محل از 1100 مردم به 229 و اجرای دیگر قوانین ایمنی از جمله نیاز به مخاطبان به پوشیدن ماسک و درجه حرارت خود را چک در درب.

___

سین سیناتی — اوهایو انتخابات مقامات می گویند 318 رای دهندگان در Butler County نمی خواهد که خود را شمارش آراء برای مارس 28 اولیه به دلیل ایالات متحده خدمات پستی تحویل به تاخیر بیاندازد.

اگر چه رای شهریور توسط مارس 27 مهلت آنها را دریافت نمی کند به این شهرستان انتخابات هیئت مدیره تا زمانی که در این هفته روز پس از 8 مارس مهلت محسوب می شود.

جمهوری خواه وزیر امور خارجه فرانک لاروس نوشته شده به خدمات پستی دفتر مرکزی خواستار بررسی و مراحل را به مطمئن شوید که این مسئله اتفاق نمی افتد در پاییز.

اوهایو, مارس 17 اولیه تمدید شد و پس از فرد در رای گیری که روز لغو شد و برای دلایل بهداشتی در میان coronavirus گسترش یافته است. اکثریت قریب به اتفاق آراء شد از طریق پست.

___

اکلاهما سیتی — مجموعه به اوکلاهما اصلی دولت عامل صندوق از دست رفته می بینی با 44 درصد در ماه گذشته بدترین در تاریخ مدرن دولت مالی اعلام کرد.

دفتر مدیریت و خدمات سازمانی مدیر استیو Harpe گفت: گم شده در این ماه را برآورد تعجب نیست اما به نام قدر "قابل توجه است." Harpe گفت: به تعویق انداختن مالیات بر درآمد مهلت از آوریل تا ژوئیه کاهش قیمت انرژی و coronavirus مربوط به خاموش کردن کسب و کار در سراسر کشور به مبلغ یک "سه گانه اقتصادی فروشي."

مارس است که از لحاظ تاریخی ماه با بیشترین درآمد مجموعه. Harpe گفت: درآمد عمومی مجموعه های از دست رفته را تخمین می زنند بیش از 40% در تاریخ معاصر است.

فردی و سازمانی مالیات بر درآمد و مالیات فروش و توليد ناخالص مالیات بر نفت و گاز تمام شد و زیر بینی. یک نقطه روشن شد موتور خودرو مالیات بر مجموعه که بیش از برآورد ماه گذشته بیش از 23 درصد است.

___

لندن — دولت بریتانیا می گوید: یکی دیگر از 627 نفر که تست مثبت برای coronavirus فوت کرده اند افزایش و انگلستان در مجموع به 32,692 دوم تنها به ایالات متحده در سراسر جهان است.

این افزایش بزرگ روز سه شنبه در روزانه مرگ و میر انتظار بود چرا که از یک آخر هفته گزارش تاخیر. این رقم نشان سنبله از 210 مرگ و میر گزارش روز دوشنبه به پایان رسید و سه روز رگه هایی از کاهش بالغ.

از اواسط ماه مارس انگلیس را هفت روز نورد میانگین از مرگ و میر کاهش یافته است اما پس از چهارشنبه گذشته شهروندان شده اند قادر به ورزش به عنوان اغلب به عنوان آنها می خواهند در حالی که هنوز رعایت اجتماعی فاصله دستورالعمل.

___

ورشو, لهستان — لهستان وزارت بهداشت گزارش 595 مورد جدید از عفونت کرونا ويروسی که بالاترین افزایش روزانه از تست مارس آغاز شد.

مقامات وزارت روز سه شنبه گفت: سنبله بود که با توجه به فشرده تست گرفتن جایی در میان هزاران نفر از کارگران معدن زغال سنگ و خانواده خود را در جنوب معدن ذغال سنگ منطقه از Silesia تبدیل شده است که یک چشمه از عفونت. وزارت گفت: 288 موارد گزارش شده وجود سهشنبه و 15000 آزمون در حال حاضر برنامه ریزی شده است.

ملت از 38 میلیون نفر گزارش کرده است تقریبا 17,000 موارد و تقریبا 840 مرگ و میر.

___

آتن — یونان مقامات می گویند دو مهاجر در ویژه قرنطینه تسهیلات برای تازه واردان در شرق جزیره لزبوس باید آزمایش مثبت برای جدید کروناویروس.

مقامات روز سه شنبه گفت: دو وارد شده بود در دریای اژه جزیره هفته گذشته هنگامی که یک قایق با 51 نفر در هیئت مدیره از افغانستان و کشورهای آفریقایی عبور بیش از ترکیه است. تمام 51 قرار داده شد در دو هفته قرنطینه در بخش شمالی این جزیره و دور از اصلی متراکم مهاجر اردوگاه Moria که در آن نزدیک به 18000 نفر زندگی می کنند. در مجموع 70 نفر در قرنطینه از جمله 19 که وارد پنج شنبه.

مقامات می گویند دو نفر که تست مثبت نیست صفحه نمایش علائم COVID-19. دیگر مهاجران در مرکز و افرادی که در تماس با آنها در حال آزمایش هستند.

هیچ coronavirus عفونت های ثبت شده تا کنون در یونان جزیره مهاجر اردوگاه که حدود 40,000 نفر زندگی می کنند در تنگ اغلب کثیف شرایط.

___

فورت لادردیل فلوریدا. — فلوریدا دو تا از بزرگترین شهرستانهای ظاهر می شود و به سمت یک بخشی از بازگشایی از اقتصاد خود را از هفته آینده از کروناویروس جدید shutdown تحت یک طرح است که اعمال محدودیت های شدید که در آینه بقیه از دولت است.

میامی-Dade و Broward شهرستان در حال به پایان رساندن یک برنامه است که اجازه می دهد تا خرده فروشان و رستوران ها و مراقبت های شخصی کسب و کار مانند باربر مغازه ها و سالن به بازگشایی در روز دوشنبه حدود دو ماه پس از آنها بسته است. دو کشور حساب برای تقریبا نیمی از دولت را تایید کرد coronavirus موارد است.

در حالی که جزئیات نمی, نهایی, زمان برنامه های تماس برای رستوران ها و فروشگاه های خرده فروشی بازگشایی تحت دولت قوانین است که آنها را محدود به 25 درصد ظرفیت در داخل خانه. رستوران با صندلی در فضای باز را به نگه داشتن جداول 6 فوت از هم جدا. بقیه از دولت شروع بازگشایی در هفته گذشته.

این طرح همچنین خواستار Broward و میامی-Dade سواحل بسته باقی می ماند اما چند Broward کمیسیون گفت: آنها می خواهم آنها را به هم بازگشایی دوشنبه.

___

NASHVILLE, Tenn. — ترس از ابتلا به کروناویروس نمی واجد شرایط برای رای دادن از طریق پست به دلیل بیماری در تنسی مقامات وزارت امور خارجه روز سه شنبه گفت.

هماهنگ کننده انتخابات خوانده شده را علامت Goins گفت: آسوشیتد پرس در بیانیه ای که ترس از گرفتن بیمار نمی افتد زیر تعریف بیمار است. هنوز مقامات دولتی توصیه می شود آماده سازی به عنوان اینکه همه 1.4 میلیون ثبت نام رای دهندگان که حداقل 60 بازیگران برگه های رای توسط ایمیل در اوت اولیه انتخابات.

هدایت پس از انتشار تنسی COVID-19 انتخابات طرح احتمالی که نمی تامل تغییر اجازه می دهد تا تمام رای دهندگان به بازیگران برگه از طریق پست به دلیل ترس از ابتلا یا ندانسته كردن COVID-19 در پای صندوقهای رای است.

حدود یک سوم از ایالت ها نیاز به بهانه ای برای رای غایب با توجه به کنفرانس ملی قانونگذاران ایالتی.

___

شهرستان آلامدا, کالیفرنیا. — مدیر عامل شرکت تسلا Elon Musk پدید آمده است به عنوان یک قهرمان از هجوم اقامت-صفحه اصلی سفارشات در نظر گرفته شده برای جلوگیری از coronavirus از گسترش چیدن پشتیبانی و همچنین منتقدان در رسانه های اجتماعی.

در میان حامیان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن که در روز سه شنبه توییتی که تسلا منطقه خلیج سان فرانسیسکو کارخانه باید مجاز به باز با وجود وزارت بهداشت دستور به ماندن بسته به جز برای عملیات اساسی. مغلوب ساختن پیشی جستن نوشت که این گیاه می تواند بازگشایی شد با خیال راحت.

تسلا کارخانه بازگشایی دوشنبه با مشک شجاعانه مقامات او را دستگیر کنند. این شرکت با ارائه یک برنامه برای محافظت از ایمنی کارگر که آالمدا کانتی عمومی وزارت بهداشت در حال بررسی.

این گیاه در فریمانت یک شهر بیش از 230,000 مردم جنوب سان فرانسیسکو بسته شده بود از مارس 23. آن را در مورد استخدام 10,000 کارگران است.

___

دنبال AP پوشش خبری از کروناویروس همه گیر در https://apnews.com/VirusOutbreak و https://apnews.com/UnderstandingtheOutbreak.tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im