توسط ولادیمیر ISACHENKOV

مسکو (AP) — یک روزنامه نگار روسی در روز دوشنبه به اعدام محکوم شده به اتهام condoning تروریسم و دستور داد به پرداخت جریمه در یک مورد است که به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار به عنوان حمله به آزادی بیان است.

این دادگاه در شهر پسکوف پیدا کرده است سوتلانا Prokopyeva به جرم “توجیه تروریسم” و دستور داد او را به پرداخت جریمه نقدی از 500 ، 000 روبل (در حدود $6,950). دادستان خواسته بود برای شش سال حکم زندان برای Prokopyeva.

صحبت کردن به چند ده روزنامه نگاران و هواداران که انتظار برای او در خارج از دادگاه ساختمان Prokopyeva از آنها تشکر برای حمایت کردند.

“اگر آن را برای شما نبود من نمی باید رفت از اینجا بود که او گفت:” با یک لبخند. “این دستاورد خود را که من راه رفتن بدون (پلیس) کاروان.”

مورد Prokopyeva ناشی از تفسیر او منتشر شده در پی اکتبر 2018 حمله انتحاری که در آن یک دختر 17 ساله روس خود را منفجر کرد و در ورودی دفتر فدرال امنیت خدمات و یا FSB در شمال شهر آرخانگلسک. مهاجم کشته شد و سه FSB ماموران مجروح شدند.

در تفسیر Prokopyeva انتقاد سرکوبگر سیاست های دولت با این استدلال که آنها را ترک شانس کمی برای افراد جوان خود را برای ابراز نارضایتی و درایو آنها را به ناامیدی.

Prokopyeva یک مستقل از عوامل به RFE/RL را سرویس و نگهداری او بی گناهی رد این اتهامات را به عنوان حمله به آزادی بیان است.

“من نمی ترسم برای انتقاد از اجرای قانون یا به نهادهای امنیتی است که آنها در اشتباه هستند” Prokopyeva گفت: در بیانیه پایانی جمعه. “از آنجا که من می دانم که چگونه واقعا وحشتناک آن تبدیل خواهد شد اگر من صحبت نمی کنم — اگر هیچ کس صحبت می کند.”

او اصرار داشت که او فقط انجام کار خود را به عنوان یک روزنامه نگار.

“من نمی توانید هر چیزی را که فراتر از چارچوب حرفه ای من وظیفه” Prokopyeva گفت: دادگاه “و این که جرم نیست.”

Prokopyeva گفت: او را به تجدید نظر در این حکم.

گروه های حقوق بشر و رسانه ها ناظران در روسیه و خارج از کشور با انتقاد از اتهامات عنوان شده علیه Prokopyeva به عنوان تلاش برای پایمال آزادی بیان و خواستار او را تبرئه.

در مورد حکم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور سخنگوی دیمیتری Peskov را تکذیب کرد که در آن نشان داده حمله به آزادی رسانه ها. Peskov گفت: این حکم بازتاب “تفاوت های ظریف حقوقی” مرتبط با روسیه مبارزه با تروریسم قانون است.

___

این داستان درست شده است نشان می دهد که این حمله انتحاری رخ داده در ماه اکتبر 2018 نه نوامبر 2018.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im