نظر: بوفالو خیابان مراتب بیشتر اتصالات نام از Dewdney

محتوای مقاله در ادامه

اینها دلایل ما خواستار تغییر نام. Dewdney بود و کلام در انجام نژادپرستانه و سیاست های نسل کشی با هدف رهایی چمن زار مردمان بومی. این قرن 19 سیاست های تکرار در زمان موسسات مانند رفاه کودکان و زندان تأثیر سیستم های نسل امروز از جوامع بومی. ما نیازی به ادامه “بزرگداشت” Dewdney به عنوان بنیانگذار استان ما. در واقع او بی رحمانه نقض حقوق بشر جهانی ما ادعا می کنند به احترام و که در حال حاضر تضمین شده در کانادا و ساسکاچوان قانون است. Dewdney تنها باید به عنوان یک “بنیانگذار” متعدد مشکلات اجتماعی است.

اما چرا تغییر نام به بوفالو خیابان? کلمه buffalo است anglicized نسخه از اصطلاح “boeuf یک l’eau” یا آب دامها. اگر چه کلمه می آید از دو زبان اروپایی از آن شده است به طور گسترده ای توسط مردم بومی است.

در 1700s وجود دارد حدود 60 میلیون بوفالو در شمال امریکا است. بوفالو در قلب اقتصاد و فرهنگ مردمان بومی از دشت ارائه تمام ملزومات زندگی — غذا و سرپناه و لباس. اما آنها همچنین مانع برای حل و فصل اروپا. بنابراین بوفالو رانده شدند و تقریبا به انقراض صنعتی در مقیاس شکار در هر دو طرف مرز بین کانادا و ایالات متحده است. اواخر 1800s با جوهر روی شماره معاهدات به سختی خشک و منبع اصلی خود را از روزی رفته مردمان بومی گرسنه بودند. در کتاب خود پاکسازی دشت, دانشگاه رجینا دستیار پروفسور جیمز Daschuk توصیف تاثیر کشتار بوفالو به حال مردمان بومی: “در اواسط قرن نوزدهم مردم در دشت بودند شاید بلندترین و بهترین تغذیه جمعیت در جهان است. توسط اوایل دهه 1880 تغذیه مزیت های ارائه شده توسط [بوفالو] گله [بود] برای همیشه رفته است.”

بوفالو مرکزی باقی می ماند به فرهنگ بومی در چمن زار به عنوان نمادی از قدرت انعطاف پذیری و دانش — تجسم زندگی در تعادل و احترام با مادر زمین. تغییر نام Dewdney خیابان بوفالو خیابان خواهد افتخار و حمایت از این ارزش ها برای هر دو بومی و غیر بومی همسایه است.

میراندا هانوس ژان Hillabold و لیزا Odle اعضای Decolonizing روابط.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de