توسط آیلین NG

کوالالامپور مالزی (AP) — مالزی دادگاه محکوم شد نخست وزیر سابق Najib Razak به خدمت 12 سال در زندان روز سه شنبه پس از پیدا کردن او گناه در چند فساد محاکمه مربوط به چند میلیارد دلاری غارت از 1MDB دولت صندوق سرمایه گذاری که پایین آورده دولت او دو سال پیش.

نجیب آرام بود و سنگ رو به عنوان او اولین مالزی رهبر انقلاب به اعدام محکوم شده است. او در زمان سوگند در سخنان کوتاهی در این حوض که او بی گناه است.

قاضی محمد Nazlan غزالی محکوم نجیب به 12 سال زندان در یک تعداد از سوء استفاده از قدرت از 10 سال هر سه فقره کیفری نقض اعتماد و 10 سال هر سه فقره از پول شویی و همچنین به عنوان جریمه از 210 میلیون ringgit ($49.4 میلیون). اما او دستور داد که جملات را به طور همزمان اجرا به این معنی است که نجیب را تنها تا 12 سال در زندان.

قاضی اجازه اقامت از حکم زندان و جریمه در انتظار نجیب را برنامه ریزی شده تجدید نظر شود. اما او مطرح وثیقه مقدار و دستور نجیب به گزارش پلیس دو بار در ماه.

“این است که قطعا نه پایان جهان به دلیل وجود یک فرایند تجدید نظر” نجیب گفت: در یک کنفرانس خبری پس از صدور حکم. “به حامیان من امیدوارم که آنها ادامه خواهد داد به باور من و به اعتقاد ما مبارزه است.”

Najib پدر و عمو بودند و مالزی دوم و سوم نخست وزیر. مدت کوتاهی پس از او در سال 2009 او راه اندازی 1MDB به ظاهر سرعت بخشیدن به مالزی توسعه اقتصادی است.

اما صندوق انباشته میلیاردها دلار بدهی ایالات متحده محققان ادعا می کنند که حداقل 4.5 میلیارد دلار به سرقت رفته بود از آن و متمرکز توسط Najib همکاران برای تامین مالی فیلم های هالیوود و خرید هتل یک قایق بادبانی لوکس, آثار هنری, جواهرات و دیگر اسراف. بیش از 700 میلیون دلار از صندوق گفته فرود در Najib را در حساب های بانکی.

قاضی خواندن استادانه درست شده از دو ساعت به حکم روز سه شنبه که به اعدام محکوم شده Najib از تمام هفت اتهامات عنوان شده علیه.

او گفت که این جمله بود “مناسب و متناسب” با توجه به این که نجیب به حال مرتکب جرم و جنایت از یک “موقعیت اعتماد” به عنوان نخست وزیر خود را اعدام و نیاز به بازداشتن دیگران از ارتکاب همان جرم.

این حکم در اولین پنج فساد محاکمه آمد و پنج ماه پس از نجیب را مالایی پارتی بازگشت به دولت به عنوان بزرگترین بلوک در یک اتحاد است که در زمان قدرت از اصلاح طلب دولت قدرتمند که نجیب را در سال 2018 انتخابات است.

تحلیلگران گفت: این حکم را تقویت دادستان پرونده در Najib دیگر محاکمات خواهد بود و سیگنال به جامعه کسب و کار است که مالزی حقوقی در سیستم قدرت بین المللی در مقابله با جرائم مالی. اما دیگران هشدار حاکم می تواند لغو شود خود را به عنوان حزب سیاسی باقی مانده است.

دادستان زودتر گفت: در این مورد تا به حال مخدوش کشور به عنوان یک دزد سالاری و به دنبال جمله ای که یادآوری آن در دولتی که “هیچ کس بالاتر از قانون است.”

نجیب خواسته دادگاه را به حساب دستاوردهای خود را در طول نه سال تصدی و به سوگند که او آگاه از 42 میلیون ringgit ($9.8 میلیون) کانال خود را به حساب های بانکی از SRC بین المللی سابق واحد 1MDB.

“من تقاضا 42 میلیون نکردم طرح برای 42 میلیون و نه بود و 42 میلیون ارائه شده به من. شده است وجود دارد هیچ مدرکی و نه شاهد این است. و من همچنین می خواهم بگویم که من هیچ آگاهی از 42 میلیون” نجیب اصرار داشت.

برخی از نجیب حامیان خارج از دادگاه گریه زمانی که آنها متوجه شدند این حکم در حالی که دیگران شعار می دادند “رایگان bossku” و “زنده باد bossku.” این نام به معنی “رئیس من” ابداع شد برای نجیب خود را در رسانه های اجتماعی کمپین به دوباره اختراع خود را به عنوان یک طبقه کارگر رهبر.

Najib, 67, عهد کرده است به مبارزه با به پایان است. او گفت که او گمراه و سرکش بانکداران و علیه او پرونده سیاسی است.

“من می خواهم عدالت است. من می خواهم به روشن به نام من,” او نوشت: در Facebook اواخر دوشنبه. “از این به بعد ما را به دادگاه تجدید نظر. من آماده هستم.” او چهره 42 اتهامات در پنج جداگانه محاکمه.

“این اعتقاد را در خدمت به عنوان یک پایه محکم برای محاکمه متعاقب آن 1MDB مربوط به محاکمه” گفت: Oh Ei Sun, یک عضو ارشد با سنگاپور و موسسه امور بین الملل.

او گفت: این حکم نیز تقویت خواهد اعتبار از زمان نخست وزیر Muhyiddin یاسین, حتی اگر او در حال حاضر متکی به نجیب را پشتیبانی می کند. Muhyiddin اخراج شد به عنوان نجیب معاون دقیقا پنج سال پیش برای صحبت کردن در 1MDB رسوایی.

نجیب حزب بزرگترین بلوک در زمان مالایی ملی داد که حکومت از ماه مارس با یک لرزان و ویفر نازک اکثریت در مجلس است.

حکم “کاملا” خوب برای مالزی گفت: تحلیلگر Bridget ویلز افتخاری تحقیقاتی مرتبط با دانشگاه ناتینگهام مالزی.

“من فکر می کنم که وجود دارد این است که حس شادی و سرخوشی در میان شهروندان است که عدالت در حال خدمت در میان اکثریت مردم مالزی,” ویلز گفت. “به خاطر داشته باشید که اکثریت مردم مالزی رای دادند (در سال 2018) برای تغییر سیاسی و 1MDB مورد یک کاتالیزور در آن است. این 1MDB مورد آسیب دیده مالزی, شهرت, و من فکر می کنم امروز کار کرده و نسبت به بازسازی آن است.”

در طول محاکمه نجیب متهم شد که با استفاده از موقعیت خود را به دریافت رشوه برای تصویب یک تضمین دولت برای میلیاردها دلار وام به SRC ارتکاب کیفری نقض اعتماد و پذیرش درآمد حاصل از فعالیت های غیر قانونی.

شواهد نشان داد یک مجموعه دنباله دار از بد بدست پرداخت پول برای خانه, نوسازی, خرید کارت اعتباری از جمله Chanel ساعت مچی خریداری شده در هاوایی را به عنوان هدیه تولد برای همسر خود و پرداخت به احزاب سیاسی.

قاضی با موافقت دادستان روز سه شنبه که نجیب بود “فراگیر کنترل” SRC و موفق به مقابله با این اتهام که او اختلاس پول برای خود استفاده کنید.

قاضی گفت: دفاع استدلال که نجیب به عنوان نخست وزیر شد فریب خورده توسط rogue بانکداران رهبری مالزی سرمایه فراری کم تاک Jho شد “بیش از حد دور از ذهن” به عنوان دو یک رابطه نزدیک. محققان از شناسایی کم به عنوان مغز متفکر پشت غارت 1MDB و او بزرگ باقی می ماند.

نجیب شهادت او فرض این پول بخشی از کمک مالی توسط خانواده سلطنتی عربستان سعودی مرتب کم به عنوان یک پوشش برای حفظ نجیب از بودن او مشکوک غارت از 1MDB صندوق. قاضی افشا و خنثی است که بحث در حکم گناه پیدا کردن آن را یک “استادانه درست شده اما ضعیف ساخت.”

نجیب دوم و سوم محاکمات مربوط به برخی از باقی مانده اتهامات ادامه دارد. همسرش و چند تن از مقامات حزب و دولت قبلی نیز متهم شده است با پیوند مربوط به 1MDB فساد است.

“مردم واقعا نباید جشن در حال حاضر … ما می دانیم که در مالزی بسیاری از این لحاظ سیاسی به اتهام موارد هنگامی که آنها به دادگاه تجدید نظر آنها معکوس” گفت: James چانه استاد مطالعات آسیایی در استرالیا دانشگاه تاسمانی.

“بنابراین این واقعیت است که ما امروز حکم گناه معنا نیست که همه چیز تغییر خواهد کرد. Najib هنوز هم باقی می ماند یک نماینده مجلس (پارلمان) و ما باید منتظر دادگاه تجدید نظر سیستم” چانه اضافه شده است.

دادستان گفت: آنها انتظار دارند این روند تجدید نظر به پایان خواهد رسید در عرض یک سال است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net