قاضی می شنود اورگان درخواست برای مهار ماموران فدرال

توسط جیلیان FLACCUS

پرتلند سنگ. (AP) — یک قاضی فدرال شنیده استدلال چهارشنبه در اورگان درخواست به صورت یک سفارش محدود در برابر ماموران فدرال به دولت ارسال شد بزرگترین شهر برای سرکوب تظاهرات که spiraled به شبانه درگیری بین مقامات و تظاهر.

این طرح دعوی در دادگاه واصل شده توسط اورگان دادستان کل الن روزنبلوم مدعی است که ماموران فدرال فرستاده شده توسط رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن را دستگیر کرده و مردم با هیچ احتمالی علت whisked معترضان دور در بینام و اتومبیل و با استفاده از نیروی بیش از حد برای سرکوب ناآرامی. این بخشی از رشد مقاومت مواجه برابر تهمت و دولت با استفاده از ماموران فدرال در پورتلند و برنامه های خود را به انجام همان در دیگر شهرستانها.

در یک پیچ و تاب و قاضی جلسه مورد — ایالات متحده دادگاه منطقه قاضی مایکل مسامان — با این نسخهها کار از علامت O. هتفیلد فدرال دادگاه است که یک هدف برای بیش از 50 شب از اعتراضات پس از کشتن جورج فلوید. فلوید یک مرد سیاه و سفید, درگذشت پس از دوخته شدن در گردن سیاه و سفید, مینیاپولیس, افسر پلیس, اشتعال تظاهرات در برابر نژادی و بی عدالتی در سراسر کشور.

حرکت به صورت موقت سفارش محدود می پرسد قاضی بلافاصله به فرماندهی عوامل از Department of Homeland Security, U. s. آداب و رسوم و گشت مرزی فدرال خدمات حفاظتی و آمریکا Marhsals خدمات را بلافاصله متوقف و بازداشت معترضان بدون علت احتمالی برای شناسایی خود را قبل از دستگیری هر کسی و به توضیح دهد که چرا بازداشت در حال وقوع است.

“شکی نیست که آنها حق دارند که برای محافظت از ساختمان های فدرال” این حرکت را می خواند. “اما این افسران نیز به دنبال صلح آمیز شهروندان غیر مسلح را از طریق خیابان های شهرستان و استفاده غیر قانونی ارعاب تاکتیک برای القای ترس از خشونت و لرز ورزش از حقوق محافظت شده توسط هر دو اورگان قانون اساسی و قانون اساسی ایالات متحده.”

در طول این جلسه برگزار شد با ویدئو کنفرانس به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس — روزنبلوم گفت: او درخواست دادگاه به “اعلام آن قابل قبول نیست برای فدرال ماموران با استفاده از قانون اساسی دولت پلیس-نوع اعمال به بازداشت شهروندان اورگان بدون علت است.”

وجود 114 ماموران فدرال در پورتلند با توجه به استیو Lippold دیگر وکیل برای دولت است.

دیوید مورل یک وکیل برای دولت ایالات متحده به نام حرکت “فوق العاده” و گفت که دادگاه آن را صرفا بر اساس “چند threadbare اعلامیه” از شاهدان و توییتر تصویری.

“این مهم است که تاکید آنچه در اینجا در مخاطره. هتفیلد دادگاه نمی, خسارت خود,” او گفت: تظاهرات “خطرناک و بی ثبات.”

این روشن نیست که مسامان خواهد داد.

پیش از روز چهارشنبه جلسه حصار مطرح شد در اطراف دادگاه فدرال در خارج از آن معترضان و ماموران فدرال تا به حال درگیر شدند دوباره یک شبه با توجه به پورتلند پلیس که در حال حاضر نیست. معترضان بارها و بارها تلاش برای شکستن به دادگاه و تنظیم آتش سوزی در اطراف آن و ماموران فدرال آنها را به عقب راندند با گاز اشک آور و نارنجک پلیس گفت:.

دور از چرخی پایین ناآرامی در پورتلند حضور ماموران فدرال در خیابان های مترقی شهرستان به تازگی انرژی شبانه تظاهرات که آغاز شده بود به محول به جمعیت کوچکتر.

علاوه بر کت و شلوار از دولت وکیل طور کلی مغلوب ساختن پیشی جستن دولت نیز یکی دیگر از طرح دعوی در دادگاه متهم ماموران فدرال نقض معترضان 10th اصلاح حقوق با درگیر شدن در فعالیت های تعیین شده برای دولت های محلی و ایالتی. که اقدام قانونی واصل شد که توسط کشورهای غربی و مرکز است که کمک می کند تا سازماندهی و ترویج حقوق جوامع رنگ و افراد کم درآمد است.

دولت و مقامات محلی را رد کرد حضور عوامل و بپرسید نه برای آنها.

“وقت آن است که برای مغلوب ساختن پیشی جستن سربازان به خانه بروم و تمرکز توجه خود را بر دیگر فعالیت های” دموکراتیک رژیم صهیونیستی است. کیت براون گفت: در MSNBC.

مقامات فدرال با این حال گفت: دولت و مقامات محلی شده بود تمایلی به کار با آنها را برای جلوگیری از خرابکاری و خشونت علیه ماموران فدرال و ایالات متحده در دادگاه در پورتلند.

“ما نیاز به پیدا کردن یک صلح آمیز نتیجه” اقدام وزارت امنیت داخلی وزیر چاد گرگ گفت: در یک کنفرانس خبری در روز سه شنبه در واشنگتن است. “در پایان روز, ما باید برای حفاظت از اموال فدرال و مأموران اجرای قانون است.”

استفاده از ماموران فدرال در برابر اراده مقامات محلی نیز راه اندازی پتانسیل برای یک بحران قانون اساسی, حقوقی, کارشناسان می گویند. آن تشدید می شود اگر تهمت می فرستد ماموران فدرال در جای دیگر به عنوان او می گوید او قصد دارد برای انجام از جمله دموکراتیک به رهبری شیکاگو است.

نیروهای فدرال مستقر شدند به پورتلند در اوایل ماه جولای و تنش شده اند از: یک معترض در بیمارستان بستری شد این ماه با آسیب مهم پس از ایالات متحده خدمات مارشال افسر او را در سر زده با یک دور از به اصطلاح کمتر کشنده مهمات. خشم هایش دوباره بیش از آخر هفته بعد از ظاهر یک عامل فدرال در هدف قرار دادن یک نیروی دریایی ایالات متحده کهنه کار بارها و بارها با یک باتون در حالی که یکی دیگر از عامل اسپری های او با اسپری فلفل.

جمعیت به تازگی شماره کمتر از 100 نفر است اما دارای عقاید به بیش از 1 ، 000 بیش از آخر هفته جذب یک پایگاه گسترده تر در یک شهرستان است که به طور فزاینده ای متحد و خشم.

در میان معترضان در این هفته بود مورین Healy که پیوست مارس با یک عضو خانواده به عنوان تظاهرکنندگان sang آهنگ ها, شعار نام سیاه و سفید زندگی را از دست داده و برگزار لحظه سکوت.

درست پس از نیمه شب او را دیدم یک خط از مقامات پوشیدن استتار و تیره لباس های ظهور و پیشرفت در جمعیت است. جمعیت عقب نشینی و Healy گفت که او شنیده ام موی چتری دیدم دود و زده بود توسط یک پرتابه به عنوان او تبدیل به دور است. او احساس می کرد خون در معبد و به بیمارستان رفت با چشم های سیاه و سفید, برش را به صورت او و احتمال ضربه مغزی.

“این خانه من است. من اعتراض مسالمت آمیز پس چرا فدرال سربازان من شلیک در سر پرسید:” Healy, 52, که رئیس گروه تاریخ در Lewis & Clark, کالج.

گرگ در دفاع فدرال پاسخ و گفت: عوامل حمله شده است با لیزر, خفاش ها, آتش بازی, بطری و سلاح های دیگر. در حالی که او گفت: سازمان های فدرال ساخته شده اند 43 بازداشت از تاریخ 4 او مورد اختلاف است که آنها انجام داده بودند توسط عوامل ناشناس اشاره کرد که در آنها کلمه “پلیس” بر روی لباس خود را.

“این افسران پلیس هستند نه سربازان طوفان آنها گشتاپو. که چگونه است که توهین آمیز” گرگ گفت.

___

آسوشیتد پرس نویسندگان سارا کلاین در پورتلند اورگان و کالین و بن فاکس در واشنگتن کمک به این گزارش.

___

دنبال جیلیان Flaccus در توییتر در http://www.twitter.com/gflaccus.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im