به اینجا می آیند COVID-19 ردیابی نرم افزار – حفظ حریم خصوصی و تجارت آف

توسط مت اوبراین و کریستینا لارسون

به عنوان دولت ها در سراسر جهان در نظر بگیرید چگونه برای مانیتور جدید شیوع کروناویروس در حالی که بازگشایی جوامع خود بسیاری از آنها شروع به شرط بندی بر روی برنامه های گوشی های هوشمند برای کمک به stanch این بیماری همه گیر.

اما تصمیمات خود را که در آن فن آوری به استفاده از — و چقدر کسانی که به مقامات اجازه می دهد به همکار به زندگی خصوصی — برجسته هستند برخی ناراحت کننده تجارت آف بین حفاظت از حریم خصوصی و عامه.

“وجود منافع متضاد” گفت: تینا سفید یک دانشگاه استنفورد و محقق که برای اولین بار معرفی یک حریم خصوصی-حفاظت رویکرد در ماه فوریه است. “دولتها و بهداشت عمومی (سازمان) می خواهید می شود قادر به پیگیری مردم” برای به حداقل رساندن گسترش COVID-19 اما مردم کمتر به احتمال زیاد برای دانلود داوطلبانه برنامه آن است که اگر سرزده, او گفت:.

شامل بیماری های عفونی شیوع جوش پایین به یک ساده, سرود: آزمون ردیابی و منزوی. امروز که به معنی شناسایی افرادی که تست مثبت برای رمان coronavirus ردیابی کردن دیگران آنها ممکن است آلوده و جلوگیری از گسترش بیشتر توسط quarantining هر کسی که ممکن است مسری.

که مرحله دوم نیاز به یک ارتش بهداشت و درمان کارگران به سوال coronavirus حامل در مورد تماس های اخیر پس از آن مردم می تواند آزمایش می شود و به طور بالقوه جدا شده است.

برنامه های گوشی های هوشمند می تواند سرعت این روند با جمع آوری اطلاعات در مورد حرکات خود را و به شما هشدار اگر شما صرف زمان نزدیکی تایید coronavirus حامل. دقیق تر که اطلاعات بیشتر آن می تواند کمک به دولت های منطقه شناسایی و شامل ظهور بیماری “نقاط داغ.” اما اطلاعات جمع آوری شده توسط دولت نیز می تواند مورد آزار قرار گرفته توسط دولت یا بخش خصوصی و شرکای.

برخی از کشورها و دولت های محلی در حال صدور داوطلبانه دولت-برنامه های طراحی شده است که اطلاعات به طور مستقیم در دسترس به مقامات بهداشت عمومی.

در استرالیا بیش از 3 میلیون نفر را دانلود کرده COVIDSafe یک برنامه تبلیغ توسط نخست وزیر که در مقایسه با آن به سهولت استفاده از کرم های ضد آفتاب و گفت: بیشتر برنامه محبوبیت را در مورد یک “آزاد بیشتر اقتصاد و جامعه است.” یوتا اولین بار است که دولت ایالات متحده به آغوش یک رویکرد مشابه با یک برنامه به نام سالم همراه توسعه یافته توسط رسانه های اجتماعی راه اندازی قبلا متمرکز بر کمک به افراد جوان اویختن با دوستان نزدیک.

هر دو این برنامه های ضبط دیجیتال دنباله از یک فرد غریبه مواجه می شوند. یوتا می رود و حتی بیشتر با استفاده از یک دستگاه محل برای کمک به پیگیری آن رستوران یا فروشگاه های کاربر بازدید کرده است.

برنامه “یک ابزار برای کمک به تنه زدن حافظه از کسی که مثبت است بنابراین ما به راحتی می تواند شناسایی که در آن آنها بوده است که آنها بوده ام در تماس با اگر آنها را انتخاب کنید اجازه می دهد که گفت:” آنجلا دونن یوتا دولت اپیدمیولوژی.

رقابت رویکرد تحت توسعه توسط غول تکنولوژی اپل و گوگل محدودیت اطلاعات جمع آوری شده و ناشناس آنچه در آن می کشد به طوری که چنین شخصی ردیابی امکان پذیر نیست.

اپل و گوگل را تحت فشار قرار دادند برای بهداشت عمومی سازمان به اتخاذ حریم خصوصی خود گرا مدل ارائه یک برنامه-ساخت رابط آنها می گویند کار خواهد کرد هموار در میلیاردها گوشی های که این نرم افزار رول مدتی در مه. آلمان و تعدادی از کشورهای اروپایی را تراز وسط قرار دارد با این رویکرد در حالی که دیگران مانند فرانسه و انگلستان استدلال کرده اند برای بیشتر دولت دسترسی به برنامه داده است.

اکثر coronavirus-برنامه ردیابی تکیه بر, بلوتوث, قدیمی دهه با برد کوتاه بی سیم فن آوری برای قرار دادن گوشی های دیگر در این نزدیکی هست که در حال اجرا هستند همان برنامه است.

بلوتوث نرم افزار نگه داشتن موقت ثبت سیگنال های آنها روبرو می شوند. اگر یک فرد با استفاده از این نرم افزار بعد از تایید به COVID-19, مقامات بهداشت عمومی می توانید استفاده کنید که داده های ذخیره شده را شناسایی و به اطلاع مردم دیگر که ممکن است در معرض.

اپل و گوگل می گویند که برنامه های ساخته شده به مشخصات خود را به کار در سراسر اکثر اپل و دستگاه های آندروید از بین بردن مشکلات سازگاری. آنها نیز ممنوع دولت برای ایجاد برنامه های خود را اجباری و در حال ساخت در حریم خصوصی حمایت برای حفظ داده های ذخیره شده در خارج از دولت و شرکت های بزرگ دست و کاهش نگرانی در مورد نظارت است.

برای مثال این نرم افزار با تکیه بر رمزگذاری “نظیر به نظیر” سیگنال های فرستاده شده از تلفن به تلفن; این نیست ذخیره شده در دولت پایگاه داده و طراحی شده برای پنهان کردن هویت فردی و اتصالات. عمومی-مقامات بهداشتی نیست حتی در حلقه; این برنامه را اطلاع کاربران به طور مستقیم از خود ممکن است قرار گرفتن در معرض و آنها را ترغیب به گرفتن تست شده است.

در ایالات متحده توسعه دهندگان در حال تبادل برنامه های خود را به طور مستقیم به دولت های ایالتی و محلی. در یوتا رسانه های اجتماعی شرکت بیست به فروش می رسد مقامات دولتی در روش ترکیب بلوتوث با ماهواره ای مبتنی بر GPS سیگنال. که اجازه روت سلامت کارگران کمک نقطه اتصال و کشف قبلا پنهان خوشه از عفونت است.

“بعید است که خودکار هشدار می رویم به اندازه کافی باشد” گفت: Jared Allgood بیست ارشد استراتژی افسر و یک ساکن یوتا با استناد به برآورد که نظیر به نظیر مدل نیاز اکثر افراد شرکت کننده موثر باشد.

شمالی و داکوتای جنوبی به دنبال یک مدل مشابه پس از یک محلی راه اندازی repurposed موجود در آن گاومیش کوهان دار امریکایی ردیاب برنامه در اصل طراحی شده برای اتصال طرفداران از دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی را تیم های ورزشی.

بدون در نظر گرفتن این رویکرد هیچ یک از این برنامه ها موثر خواهد بود در شکستن زنجیره ای از عفونت های ویروسی مگر اینکه کشورهایی مانند ایالات متحده می تواند تا سطح شیب دار coronavirus تست و استخدام بیشتر سلامت کارگران به انجام دستی توسعه.

یکی دیگر از محدودیت: بسیاری از مردم به ویژه در جمعیت های آسیب پذیر نمی حمل گوشی های هوشمند است.

در سنگاپور به عنوان مثال زیادی مهاجر کارگر جمعیت زندگی در تنگ خوابگاه باعث می شود حدود 15 دلار در روز و قدرت این شهر قبلا رونق صنعت ساخت و ساز — اما گوشی های هوشمند استفاده در این گروه کم است. زمانی که آسیای جنوب شرقی شهرستان دولت راه اندازی برنامه TraceTogether در ماه مارس در مجموع تایید COVID-19 موارد به خوبی تحت 1,000. سپس در اوایل ماه آوریل راش از عفونت های جدید در کارگر خوابگاه تحت فشار قرار دادند که تعداد به بیش از 18,000 تحریک جدید مستند سیاست.

“اگر ما می توانید پیدا کردن یک راه به طور خودکار برخی از کارآگاه با تکنولوژی کار می کنند, من فکر می کنم که می تواند کمک قابل توجهی” گفت: نادیا Abuelezam یک بیماری پژوهشگر در کالج بوستون. “آن را نمی خواهد همه ما نیاز داریم.”

___

نویسندگان AP, ذن سو در هنگ کنگ; میله McGuirk در کانبرا استرالیا; لیندسی Whitehurst در سالت لیک سیتی ایالت یوتا; کلوین چان در لندن; جیمز مک فرسون در بیسمارک داکوتای شمالی و استفان نخلستان در Sioux Falls, داکوتای جنوبی, کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im