توسط ZEN سو و میله McGUIRK

هنگ کنگ (AP) — یک سال پیش یک استرداد لایحه در هنگ کنگ است که می تواند فرستاده اند مظنون به سرزمین اصلی چین برای محاکمه برانگیخته بزرگترین تظاهرات و بزرگترین بحران سیاسی نیمه خودمختار سرزمین دیده است و پس از آن بازگشت به چین در سال 1997.

در حال حاضر موضوع دایره کامل آمده است. پس از چین با استفاده از این تظاهرات به عنوان توجیهی برای اعمال گسترده امنیتی جدید در هنگ کنگ و انگلستان در این هفته شد چهارم کشور را به حالت تعلیق آن معاهده استرداد با این مستعمره سابق بریتانیا پیوستن به ایالات متحده آمریکا و استرالیا و کانادا.

به عنوان در هنگ کنگ در حال حاضر خارج استرداد لایحه نگرانی شد احتمال این که مردم می تواند تحویل به سرزمین اصلی چین به اجرای قانون و ناپدید می شوند به آن مات و اغلب سوء استفاده از نظام حقوقی.

“استرداد در پایین آن است که یک عمل سیاسی. آن را یک عمل سیاسی که آیا یا نه شما تسلیم یک فرد” گفت: فیلیپ دایک رئیس هنگ کنگ کانون. “استرداد معاهدات با هنگ کنگ شد و همیشه در این صورت است که هر آنچه اتفاق می افتد یک فرد را نمی توان حذف به سرزمین اصلی است.”

این حرکت تاکید فزاینده تقسیم بین استبدادی چین و ایالات متحده و دیگر همفکر دموکراسی بر حقوق بشر و مسائل دیگر. فقط سه سال پیش در استرالیا دولت محافظه کار بود و با مشخصات بالا فشار برای استرداد پیمان با چین تلاش زد که گرفتار مخالفت مجلس. در حال حاضر نه تنها استرالیا معلق استرداد با هنگ کنگ آن هشدار داده است شهروندان خود را از خطر بازداشت خودسرانه در چین است.

وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo, پس از جلسه انگلستان نخست وزیر بوریس جانسون و وزیر امور خارجه Dominic Raab در لندن تحسین بریتانیا تعلیق معاهده استرداد و دیگر از گام های برابر چین است.

“ما می خواهیم هر ملت به کار با هم به عقب براند در برابر حزب کمونیست چین تلاش در هر ابعادی که من توضیح داده شده,” او گفت:.

چین می گوید امنیتی جدید قانون مورد نیاز است برای مبارزه با تروریسم و تجزیه طلبی و جلوگیری از هنگ کنگ را از تبدیل شدن به یک پایه برای تضعیف چینی قدرت دولت است. به طور کلی مواردی خواهد بود که سعی در هنگ کنگ اما قانون اجازه می دهد تا برای سرزمین اصلی صلاحیت در برخی از شرایط.

این قانون که سال گذشته راه اندازی تظاهرات باعث شد پرونده قتل است. یک جوان هنگ کنگ مرد چان تانگ-کای گفته کشته شدن دوست دختر خود را در حالی که در تعطیلات در تایوان قبل از فرار از خانه.

هنگ کنگ مقامات نمی تواند ارسال چان به تایوان برای محاکمه بدون استرداد قرارداد. دولت ذکر چان مورد به عنوان مثال از راه گریز از قانون استرداد خواهد دید اجازه می دهد هنگ کنگ به انتقال فراریان به هر حوزه قضایی که با آن نیست که یک معاهده از جمله تایوان و سرزمین اصلی چین است.

این پیشنهاد باعث یک واکنش از هنگ کنگ از ساکنان که می ترسید که مظنون می تواند فرستاده شده به سرزمین اصلی به صورت آزمایشی.

در حالی که هنگ کنگ قانونی سیستم انصاف و شفافیت کمک کرده است ایجاد شهر به عنوان یک مرکز کسب و کار و سرمایه گذاری, چین حزب کمونیست حاکم بر دادگاه متهم به توزیع کردن اعتقادات بر اساس ملاحظات سیاسی و با استفاده از اعترافات زیر شکنجه.

اگر دولت در نهایت انصراف این لایحه تظاهرات در گسترده ضد دولتی و ضد پلیس دستور کار و رشد فزاینده خشونت آمیز.

چین بازداشت چند دلار هنگ کنگ کتابفروشان در اواخر سال 2015 در حال حاضر متمرکز نگرانی در تضعیف حقوقی استقلال این سرزمین وعده داده شده بود که این مستعمره سابق بریتانیا تحویل داده شد و برگشت به چین در سال 1997.

کتابفروشان از بین رفت قبل از متداول شدن در بازداشت پلیس در سرزمین اصلی چین است. در میان آنها سوئدی شهروند Gui Minhai ربوده شد و از خانه تعطیلات در تایلند و بعد از آن به نظر می رسد دو بار در ضبط اعترافات بار دوم پس از گرفته شدن یک قطار توسط پلیس در شرق چین در ماه ژانویه 2018 در حالی که در این شرکت از دو دیپلمات سوئدی.

یکی دیگر از کتابفروشان, Lam بال-kee بعد از فرار به تایوان است.

چشم انداز سقوط گرفتار قانون جدید و ناپدید شدن به چینی سیستم حقوقی است که باعث به دیگران برای ترک به عنوان به خوبی. ناتان قانون یک عضو برجسته هنگ کنگ مخالفت جنبش فرار به انگلیس پس از قانون تصویب رسید.

سیمون چنگ سابق کارمند کنسولگری بریتانیا در هنگ کنگ بود که در سمت چپ قبل از آن اعطا شد پناهندگی سیاسی در بریتانیا در اوایل این ماه.

چین متعهد شده است به مقابله به مثل برای بریتانیا تصمیم به لغو آن معاهده استرداد با هنگ کنگ و همچنین ممنوعیت فروش درجه نظامی تجهیزات به خاک.

“چین خواستار انگلیسی کنار به کنار گذاشتن توهم ادامه استعماری نفوذ در هنگ کنگ … بنابراین به عنوان برای جلوگیری از آسیب بیشتر به چین و بریتانیا, روابط” سخنگوی وزارت خارجه وانگ Wenbin روز سه شنبه گفت.

انگلستان و هنگ کنگ استرداد توافق شده است به طور گسترده ای استفاده می شود. در دهه گذشته هیچ کس مسترد از انگلیس به هنگ کنگ و تنها سه نفر فرستاده شدند و در جهت دیگر با توجه به هنگ کنگ دولت است.

چین نارضایتی است که بر اساس مسائل از غرور ملی و همچنین عملی تر و نگرانی است. رئیس جمهور چین چین سخت تحت فشار قرار دادند برای بازگشت از مقامات فاسد و دیگران که به خارج فرار کردند و با خود بد بدست داشت. در حالی که این تلاش به ثمر رساند تا برخی از موفقیت های آن نا امید شده توسط عدم استرداد پیمان با کشورهای کلیدی.

لغو استرداد به هنگ کنگ نشان دهنده بیشتر رأی عدم اعتماد به نفس در چین قانونی سیستم در حال حاضر ثبت نام با امتناع از آمریکا و انگلیس و کشورهای دیگر برای امضای موافقت نامه استرداد با پکن است.

استرالیا برنامه های رها شده به انجام این کار در سال 2017. مجلس با حمایت از این پیمان بود که برجسته از نخست وزیر چین لی کچیانگ سفر به استرالیا در ماه مارس آن سال به بالا نقطه در یک فرار رابطه دیپلماتیک. از آن پس روابط رو به وخامت گذاشته به یک تاریخی کم است.

___

McGuirk گزارش از کانبرا, استرالیا است. آسوشیتد پرس نویسندگان Danica Kirka در لندن و کن Moritsugu در پکن کمک به این گزارش.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de