توسط سام مک نیل و ASHOK SHARMA

پکن (AP) — چین و هند هر متهم شنبه از تحریک مرگبار مرز درگیری میان نیروهای خود را در امتداد مورد مناقشه هیمالیا مرزی متعهد به حفاظت از قلمرو خود را, اما همچنین به تلاش برای پایان دادن به یک بن بست است که به طور چشمگیری افزایش سهام در یک بن بست هسته ای مسلح آسیایی, غول.

بیست و نیروهای هندی کشته شدند در درگیری دوشنبه شب در Ladakh منطقه Galwan ولی در حالی که هنوز روشن نیست که آیا چین دچار هر تن رسیده است.

نیروهای امنیتی هند گفت: نه طرف اخراج هر عکس با برخی از مقامات و گفت سربازان بودند حمل anti-riot gear به جای سلاح. این سربازان هندی از جمله یک سرهنگ درگذشت از آسیب های شدید رنج می برد در درجه حرارت زیر صفر بعد از دو طرف سنگ پرانی و معامله ضربات, هندی, مقامات گفت.

این مرگبارترین درگیری بین دو طرف در 45 سال و تشدید یک بن بست در منطقه مورد مناقشه آغاز شد که در اوایل ماه مه زمانی که هند گفته مقامات چینی سربازان عبور از مرز در نقاط مختلف نصب چادر و پست گارد و نادیده گرفتن هشدارهای کلامی را ترک کنند. که باعث فریاد مسابقات سنگ پرانی و fistfights زیادی از آن پخش اخبار در تلویزیون و کانال های رسانه های اجتماعی.

وزیر امور خارجه چین وانگ یی هشدار داد دهلی نو به دست کم گرفتن پکن عزم و اراده برای حفاظت از آنچه آن را در نظر آن قلمرو حاکمیت. نظرات خود را در یک تماس تلفنی روز شنبه با همتای هندی او, Subrahmanyam Jaishankar.

وانگ گفت چین خواستار آن است که هند انجام یک تحقیق کامل و “به شدت مجازات” کسانی که مسئول.

“سمت هند خواهد بهترین را نادرست قضاوت این وضعیت را دست کم نگیرید چین راسخ به ایمنی آن در قلمرو حاکمیت” وانگ گفت: در بیانیه صادر شده توسط وزارت امور خارجه.

او تکرار چین ادعا می کند که هند تنها مسئول این درگیری گفت: نیروهای هند و تا به حال عبور از خط کنترل واقعی که تقسیم هزاران نفر از نیروهای نظامی از هر دو طرف مستقر در این منطقه است.

Jaishankar, به نوبه خود, متهم چین از احداث یک ساختار در Galwan دره که او به نام “عمد و اقدام برنامه ریزی شده بود که به طور مستقیم مسئول در نتیجه خشونت و تلفات” با توجه به بیانیه ای.

وی افزود که این حادثه را “پیامدهای جدی” در ارتباط هند با چین اما این که هر دو طرف متعهد شدند به بیشتر disengaging دور و بر فلات هیمالیا زمین.

نارندرا نخست وزیر هند مورد ستایش قرار داد سربازان کشته در درگیری.

“فداکاری خود را به هدر رفتن نیست,” او گفت:. “برای ما وحدت و حاکمیت این کشور است و مهم ترین چیز است. هند می خواهد صلح اما هنگامی که برانگیخت آن است که قادر به دادن اتصالات پاسخ توان آن را به هر نوع از وضعیت است.”

یک گروه از فعالان شنبه در نزدیکی سفارت چین در دهلی نو پایتخت شماری از سربازان و خواستار ممنوعیت کالاهای چینی. آنها انجام پلاکارد با عبور کردن عکس رئیس جمهور چین و چینی ها ،

یک گروه کوچک از بازنشسته ارتش هند پرسنل نیز راهپیمایی نزدیک به سفارت با پلاکارد مطلب “چینی ارتش پایین پایین.” آنها بازداشت شده توسط پلیس.

در حالی که به گفته کارشناسان دو کشور بعید به سر به جنگ آنها همچنین بر این باورند کاهش تنش به سرعت دشوار خواهد بود.

“این به احتمال زیاد خواهد یک لحظه نقطه عطفی در هند-روابط چین و جغرافیای سیاسی هند و اقیانوس آرام” گفت: ابراهیم دانمارک آسیا مدیر برنامه در مرکز ویلسون. “هر دو کشور به رهبری مردانی که در آغوش ناسیونالیسم و هر دو کشور روبرو هستند فوق العاده ای داخلی و بین المللی تحول به عنوان یک نتیجه از COVID-19 و دیگر مشکلات دیرینه.”

سوالات اصلی در حال حاضر اگر هر دو طرف می تواند پیدا کردن یک مسیر به deescalation و اینکه آیا هند متحدان مانند ایالات متحده کمک خواهد کرد.

“این است که بسیار فرار و خطرناک بین دو ناسیونالیستی هسته ای قدرت در زمانی که آمریکا نفوذ کرده است به شدت کاهش” دانمارک گفت.

سرمقاله شنبه منتشر شده در جهانی بار, چینی, حزب کمونیست, روزنامه گفت: هند بود که با تشویق آمریکا است که شده است به طور پیوسته ایجاد روابط با هند ،

“غرور و بی توجهی از طرف هند است که دلیل اصلی برای سازگار تنش همراه چین-هند مرز” سرمقاله گفت و اضافه کرد که چین “می کند و نمی خواهد ایجاد درگیری, اما این ترس هیچ درگیری یا نه.”

چین ادعا می کند حدود 90000 کیلومتر مربع (35,000 کیلومتر مربع) از خاک در هند شمال شرق در حالی که هند می گوید چین را اشغال 38,000 کیلومتر مربع (15,000 مایل مربع) از قلمرو آن در عکاسی چانه فلات هیمالیا پیوسته بخشی از منطقه لاداخ.

هند به طور یک جانبه اعلام کرد Ladakh یک منطقه فدرال در حالی که جدا کردن آن از مورد مناقشه کشمیر در ماه اوت سال 2019. چین در میان تعداد انگشت شماری از کشورها به شدت محکوم و این حرکت بالا بردن آن در مجامع بین المللی از جمله شورای امنیت سازمان ملل.

هزاران نفر از سربازان در هر دو طرف مواجه شده اند بیش از یک ماه همراه یک کنترل از راه دور کشش از 3,380 کیلومتر (2,100 مایل) خط کنترل واقعی این مرز تاسیس شده پس از جنگ بین هند و چین در سال 1962 است که منجر به آرامش نسبی.

سازمان ملل متحد خواست هر دو طرف “به اعمال حداکثر خویشتن داری.”

“ما نگران گزارش ها از خشونت و مرگ و میر در خط کنترل واقعی بین هند و چین” U. N. کاردانی سخنگوی Eri کنکو گفت. “ما را نکته مثبت گزارش می دهد که دو کشور باید مشغول به د-تشدید این وضعیت است.”

___

این داستان درست شده است برای نشان دادن یک مرجع به 17 مجروح شرح چگونه برخی از مرگ و میر رخ داده است و نه یک گزارش بیشتر تلفات.

___

شارما گزارش از دهلی نو است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de