مشاور حقوقی چیست؟

این روزها اکثر شرکت ها و سازمان ها بخش مهمی مشاوره حقوقی ادامه مطلب با عنوان مشاور حقوقی دارند که از یک یا چند مشاور حقوقی تشکیل شده است.

با توجه به تخصصی بودن امور ، امروزه مشاوران مختلفی را شاهد هستیم از جمله: مشاور مدیریت ، مشاور توسعه تجارت ، مشاور سرمایه  گذاری در بورس اوراق بهادار ، مشاور بازاریابی دیجیتال ، مشاور تجارت اینترنتی و مشاور حقوقی یکی از شاخه های تخصصی مشاوره است.

خواندن
قرارداد مشاوره فناوری اطلاعات چیست و بندهای آن چیست؟
وظایف یک مشاور حقوقی چیست؟
قبل از آشنایی با تفاوت وکالت و مشاور حقوقی ، باید وظایف یک مشاور حقوقی را ذکر کنیم. یک مشاور حقوقی می تواند در زمینه های زیر فعالیت کند:

1. دادخواهی اهمیت دارد
شرکتها و سازمانها ممکن است در طول تصدی خود درگیر پرونده های مختلفی باشند که در آن یا نقش ایفا کنند (دادخواه) یا نقشی (شخصی که علیه آن پرونده تشکیل شده است). بعضی اوقات شرکتها از مشاوران حقوقی خود به جای اینکه با وکیل مشاوره حقوقی در این دادخواستها قرارداد ببندند ، برای تهیه صورتحساب های لازم یا در صورت داشتن مجوز برای اجرای قانون ، به عنوان وکیل شرکت عمل می کنند.

۲. قراردادها
با توجه به قراردادهایی که شرکت یا سازمان با آنها معامله می کند ، مشاور حقوقی بررسی های لازم را انجام داده و نکات مهم را بیان می کند؛ این مشاور همچنین بعضا وظیفه تهیه پیش نویس قراردادها را نیز برعهده دارد. مشاوره حقوقی بعضی اوقات در بعضی از شرکت ها قراردادها فقط با تأیید و امضای مشاور حقوقی نهایی می شوند.

3. مسائل تحقیقاتی
در برخی موارد ، مشاور حقوقی می تواند بر اساس سؤالات خاص مشتری خود تحقیق کند تا بتواند توصیهای دقیق و به موقع ارائه دهد. این کار برای اداره شرکت یا حل مشکلات آن انجام می شود. برای این کار ، مشاور حقوقی ابتدا مشاوره حقوقی مطالعات حقوقی را در مورد موضوع انجام می دهد و سپس گزارشی یا پیشنهادی را ارائه می دهد. بعضی اوقات تحقیقات به خصوص در سازمانهای دولتی می تواند از طریق مشاوره حقوقی تشریفات لازم منجر به پیشنهاد لایحه جدید یا تغییر و تفسیر قوانین موجود شود.

4- تهیه و تنظیم قرارداد
مشاور حقوقی باید کلیه خسارات ، مسئولیت ها ، اختیارات فسخ ، ضمانت نامه ها و شرایط قرارداد را در قرارداد پیش بینی کند و همچنین هرگونه مسائل حقوقی مربوط به کارفرما از جمله چک و سفته را مدیریت کند و نباید اجازه ابهام در قرارداد را توسط کارفرما یا قوانین حاکم بر کشور را نباید نادیده گرفت زیرا نادیده گرفتن مشاوره حقوقی این قوانین باعث عدم اعتبار آنها می شود زیرا آنها بر هر عقدی تقدم دارند. همچنین نوشتن و ارسال پیش نویس نامه های حقوقی در مورد انواع فعالیت ها و قراردادهای تجاری همچنین یکی از وظایف مشاور حقوقی است. آنها همچنین می توانند نامه هایی را برای افراد مشاوره حقوقی مربوط ارسال کنند. موافقت نامه هایی که بین افراد و شرکت ها رد و بدل می شود توسط یک مشاور بررسی می شود تا به بهترین نتایج و مزایای سازمان و مشتریان برسد.

4 اختلاف بین یک وکیل و یک مشاور حقوقی
اگرچه وکلا مشاوره حقوقی را به مددجویان خود ارائه می دهند و در برخی موارد به عنوان نماینده آنها عمل می کنند ، اما تفاوت بین وکالت و یک مشاور حقوقی چیست؟

1. اولین تفاوت وکالت و مشاور حقوقی این است که فارغ التحصیلان حقوق در همه سطوح می توانند به عنوان مشاور حقوقی در شرکت ها و سازمان های مشاوره حقوقی خصوصی و دولتی فعالیت کنند ، برخلاف وکالت که نیاز به قبولی و گذراندن یک وکالت دارد ، که نتیجه آن اخذ مجوز مجوز. اعمالانجامد.

اگر مجوز دارید ، یک مشاور حقوقی می تواند مشاوره حقوقی به عنوان وکیل در دادرسی عمل کند

ایندکسر

آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Vodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themeshurdacıMobil Ödeme bozdurma