مانومتر اکسیژن چیست و چه کاری انجام میدهد ؟

مانومتر یک ابزار علمی است که برای اندازه گیری فشار گاز استفاده می شود. مانومتر باز فشار گاز را نسبت به فشار اتمسفر اندازه گیری می کند. دماسنج جیوه یا روغن فشار گاز را به عنوان ارتفاع یک ستون سیال از جیوه یا روغن که نمونه گاز از آن پشتیبانی می کند ، اندازه گیری می کند.

 

چگونگی این کار چگونه است ، یک ستون جیوه (یا روغن) در یک انتهای جو باز شده و در معرض فشار قرار است در انتهای دیگر اندازه گیری شود. قبل از استفاده ، ستون کالیبره می شود تا علامت گذاری برای نشان دادن ارتفاع با فشارهای شناخته شده مطابقت داشته باشد. اگر فشار اتمسفر بیشتر از فشار طرف دیگر سیال باشد ، فشار هوا ستون را به سمت بخار دیگر سوق می دهد. اگر فشار بخار مقابل از فشار اتمسفر بیشتر باشد ، ستون به طرف سمت باز شده به هوا رانده می شود.

وظیفه مانومتر اکسیژن
وظیفه مانومتر اکسیژن

نمونه ای از مانومتر

احتمالاً آشناترین نمونه مانومتر ، اسفنج مانومتر است كه برای اندازه گیری فشار خون استفاده می شود. دستگاه شامل یک کاف است که تورم را در خود فرو می ریزد و شریان زیر آن را رها می کند. برای اندازه گیری تغییر فشار ، یک مانومتر سنجی از جیوه یا مکانیکی (بی هوازی) به کاف وصل می شود. در حالی که اسفیگمانومانومترهای آنروئیدی به دلیل عدم استفاده از جیوه سمی و گرانتر هستند ، ایمن تر به حساب می آیند ، اما دقیق تر هستند و به بررسی های کالیبراسیون مکرر نیاز دارند. اسفنجگمانومترهای عطارد با تغییر ارتفاع ستون جیوه ، فشار خون را تغییر می دهد. یک استتوسکوپ با استفاده از مانومتر برای استنتاج استفاده می شود.

 

دستگاه های دیگر برای اندازه گیری فشار

علاوه بر مانومتر ، تکنیک های دیگری نیز برای سنجش فشار و خلا وجود دارد. اینها شامل سنج McLeod ، سنج Bourdon و حسگرهای فشار الکترونیکی است.

برای خرید انواع مانومتر اکسیژن میتوانید روی لینک زیر کلیک نمایید:

https://www.berankard.com/product-category/%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84/%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D8%AA%D9%86%D9%81%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%DA%98%D9%86-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C/%D9%85%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%DA%98%D9%86/

ایندکسر

آموزش سئو
hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum Vodafone Mobil Ödeme Bozdurmahtml nullednulled themeshurdacıMobil Ödeme bozdurma