طرز تهیه معجون سیاه دانه و عسل • ❤️ فانی لند

مقادیر بالای آنتی اکسیدان موجود در سیر سیاه میتوانند از گسترش و رشد سرطان در بدن جلوگیری کنند. با وجود مقادیر بالای آنتی اکسیدان در سیر سیاه، شما میتوانید با خوردن آن، مقاومت بدن خود را در برابر ابتلا به سرطان افزایش دهید. سیر یک گیاه بسیار پرخاصیت است به خصوص برای تقویت سیستم ایمنی بدن ، ولی شاید خیلی ها به دلیل بوی بدی که دارد از خوردن آن صرف نظر کنند برای این دسته افراد سیر سیاه بهترین گزینه است سیر سیاه 4 – 5 برای خواص بسیار بیشتری از سیر خام دارد ضمن این که کاملا بدون بو است. از این رو، شما میتوانید بدون این که از بابت بوی بد سیر نگرانی داشته باشید از خواص آن بهرهمند شوید. این سیر بسیار پرخاصیت است و با وجود تغییراتی که بر روی آن ایجاد شده، باز هم تمام خواص خود را حفظ کرده و تمام خصوصیات سیر سفید را دارا می باشد. سیر سیاه به دلیل تخمیر بسیار انرژی زا شده و به عنوان چاشنی در غذاها استفاده می شود.

در برخی متون طب سنتی به این نکته اشاره شده که استفاده موضعی از تخم سیاه دانه و روغن کنجد برای درمان جوشهای زیرپوستی بسیار موثر است. البته زنیان نیز در این زمینه مؤثر است و آن را هم باید ناشتا مصرف کرد، باز هم تاکید میشود برای پیشگیری از ایجاد مشکلات ناشی از عوارض جانبی داروها، تمام موارد باید زیر نظر متخصص طب سنتی انجام شود. این سیر در پیشگیری از بروز چاقی نیز بسیار تاثیر گذار بوده است. یک مزیت جالبی که در سیر سیاه فرآوری شده دکتر بیز وجود دارد و سبب گشته تا طیف وسیعی از مصرف کنندگان به خرید این محصول تمایل پیدا کنند، تاثیر بسزای این ترکیب در پیشگیری از پیری زودرس و چین و چروک های پوستی است. متخصصان تغذیه توصیه میکنند که این محصول در رژیم غذایی افراد گنجانده شود. عسل و آبلیمو هردو سرشار از پتاسیم بوده که برای تقویت قوای جسمانی بدن به خصوص سرماخوردگی مفید می باشد.

میخک از جمله گیاهان موثر در درمان زود انزالی و تقویت قوای جنسی است عطر میخک سبب تحریک فرد می شود و به نوعی سبب افزایش گردش خون در آلت تناسلی و نعوظ می شود برای استفاده همزمان سیر سیاه و میخک می توانید هر دو آن ها را برای طعم دار کردن غذاها استفاده کنید و مرغ و گوشت و ماهی را توسط میخک و سیر سیاه طعم دار کنید البته باید حداقل به مدت 2 تا 3 ساعت این مواد را در یخچال بگذارید تا طعم بگیرند و یا می توانید شیر و سیر و میخک را باهم ترکیب کنید و با اضافه کردن مقداری عسل آن را میل کنید و از ترکیب معجزه آسای آن بهره مند شوید. مالیدن جوهر سیاه دانه بر کمر سبب تمدد اعصاب شده و قدرت جنسی را افزایش میدهد. مصرف تنها ۲ گرم سیاه دانه در روز میزان قند خون و هموگلوبین گلیکوزیه (HbA۱C) را کاهش میدهد. آب 1 لیمو ترش تازه را با 2 قاشق غذا خوری روغن سیاه دانه ترکیب کنید و بگذارید 15 دقیقه در دمای اتاق بماند.

همان طور که گفتیم، این سیر در زمان برداشت به صورت سیر سیاه کشت نمیشود؛ در واقع همان سیر سفید است که برای تبدیل کردن آن به سیر سیاه، به مدت ۹۰ روز در معرض دمای ۷۰ تا ۸۰ درجه قرار گرفته. برای تولید سیر سیاه، سیر معمولی را به مدت حدودی ۹۰ روز در دمای ۷۰ الی ۸۰ درجه سانتی گراد قرار میدهند. نصف قاشق سیاه دانه آسیاب شده را با نصف قاشق انیسون (دانههایی شبیه رازیانه دارد) و سه تکه میخک کوبیده شده، مخلوط کنید و با یک لیوان شیر بجوشانید (بهتر است کمی عسل خالص نیز اضافه کنید). یک قاشق غذاخوری سیاه دانهی آسیاب شده را با نصف استکان عصارهی تره تیزک (شاهی) مخلوط کرده و پس از صرف غذا در سه وعده میل نمایید. همچنین میتوانید یک قاشق غذاخوری سیاه دانه آسیاب شده را با نصف لیوان روغن زیتون مخلوط کرده و به صورت ضماد (یعنی مانند پماد روی یک تکه پارچه تمیز) در آن قسمت از کلیه که احساس درد میکنید بگذارید. به مقدار مساوی زیره و نعنا و انیسون را بجوشانید و هفت قطره روغن سیاه دانه به آن اضافه کنید. درمان آن یک قاشق چایخوری از روغن سیاه دانه را با یک قاشق چایخوری عسل و سیر له شده مخلوط و این معجون هر روز صبح به مدت یک هفته میل شود .

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت مسیر سیاهکل به رامسر.

ایندکسر

آموزش سئو