صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان

صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان

اگر بخواهیم تعریفی ساده از یک خانه هوشمند ارائه دهیم، می توان گفت که این نوع از ساختمان ها مجموعه ای از سیستم ها در راستای کنترل برخی وسایل برقی و مکانیکی موجود در خانه بوده که علاوه بر کاهش هزینه های مصرف انرژی، افزایش ایمنی و آسایش را نیز برای کاربران به بار می آورد. اما چنین سیستمی قطعا به انواع نرم افزار، نیروی متخصص برای نصب و اجرا، سخت افزار و تجهیزات خاص و نیاز دارد تا بتوان به کمک آن صفر تا صد هوشمند سازی ساختمان را پیاده سازی کرد. 

زمانی می توان یک ساختمان را هوشمند نامید که ویژگی های زیر در آن قابل مشاهده باشد:

1- هوشمند سازی ساختمان کنترل کردن تمام تجهیزات ساختمان از تجهیزات موتورخانه گرفته تا سیستم های الکتریکی و مکانیکی آن است.

2- بعد از کنترل کردن لازم است وضعیت هر سیستم مانیتور شود. پس باید نحوه کارکرد تجهیزات، برقراری ارتباط بین دستگاه ها و برنامه نویسی کنترلر هر یک را نیز بدانیم.

3- اگر تمام سیستم ها و تجهیزات به کار رفته در ساختمان تحت کنترل و مانیتورینگ ما باشند، می توان ادعا کرد که یک خانه هوشمند داریم.

هوشمند سازی ساختمان چگونه انجام می شود؟

سیستم‌های هوشمند قابل خریدن نیستند و نمی‌توان نسخه کامل آنها را خرید. بلکه باید به شرکت‌ها و مهندسان درخواست داد تا یک نمونه مطابق شرایط خودتان بسازند. انتخاب یک مجموعه حرفه ای و مجرب که به بهترین شکل این فرایند را اجرایی کرده و هزینه مناسبی هم دریافت نمایند، مساله ای مهم است که باید با دقت بالا صورت گیرد. خبر خوب اینکه گروه هوشمند سازی کارن با بهره گیری از قوی ترین مجریان هوشمند سازی ساختمان و دریافت هزینه ای منصفانه، هر نوع سیستم هوشمندی که مد نظر شما باشد را اجرایی می کند.

 

ایندکسر

آموزش سئو