شمال مقصد پر طرفدار ما ایرانی هاست و همیشه در تعطیلات و آخر هفته ها گردشگران زیادی راهی شهرهای سرسبز و خوش آب و هوای خطه جنوبی دریای خزر میشوند. اما در روزهای پایانی سال 1398 در حالی که برای سفرهای نوروزی برنامه ریزی میکردیم با ویروس جهانی covid-19 مواجه شدیم که باعث منع شدن سفرهای نوروزی در ایران شد و عاشقان سفر به شمال را در نوروز سال 1399 را به گشت و گذارشان نرساند.
اما در حال حاضر که ویروس به طور نسبی کنترل شده و سفرها در شهرهایی که وضعیت سفید دارند از سر گرفته شده است چگونه به شمال برویم و به کرونا مبتلا نشویم؟

این روزها به کرات نکات و راه های پیشگیری از ویروس کرونا را خوانده و شنیده ایم که بیشتر موارد را از بر شده ایم اما برای سفر ایمن به شمال چند نکته خیلی مهم را مجدد به شما گردشگران یادآوری کنیم و امیدواریم با رعایت این موارد سفری پر خاطره را تجربه کنید.

نکات سفر به شمال در زمان ویروس کرونا (covid-19)

– اگر قصد دارید به صورت دسته جمعی به همراه خانواده و یا دوستانتان به شمال بروید حتما پیش از سفر از سلامت خود و دیگر همسفرانتان اطمینان حاصل کنید و اگر شما و یا یکی دیگر از همسفران علائمی از سرماخوردگی یا شبیه به آلرژی داشتید سفر خود را به زمان دیگری موکول کنید.
– حدالامکان شهرهای شلوغ و پرمسافر را برای سفر در این دوران انتخاب نکنید. فرصت مناسبی برای کشف و دیدن روستاهای زیبا و جنگل های بکر شمال پیش روی شماست و پیشنهاد میکنیم از آن استفاده کنید.
– ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی همراه خود به تعداد کافی داشته باشید.
– بهتر است برای حفظ سلامت خود بهتر است وعده های غذایی را خودتان تهیه و پخت کنید.
– از حضور در مراکز تفریحی شلوغ و هر گونه مکان پر تجمع دوری کنید.
– همواره فراموش نکنید که خواب کافی در شبانه روز داشته باشید.
– شستشوی دستان با آب و صابون را مرتبا انجام دهید.
– مایعات به میزان کافی در طول سفر استفاده کنید.
– در هر شرایطی فاصله اجتماعی خود با دیگر افراد را رعایت کنید.
– در انتخاب اقامتگاه دقت کنید.
اقامتگاه های غیر هتلی در شمال بسیار پرطرفدار است و حتما شما هم تجربه اقامت در ویلاهای اجاره ای شمال با امکانات مختلف را داشته اید. تا عادی شدن و اعلام نابودی کامل ویروس کرونا یا هر نوع ویروس فراگیر دیگری از اقامتگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را برای اسکان استفاده کنید.
اما با توجه به شرایط این روزها وزارت بهداشت برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس تمامی صاحبین اقامتگاه ها چه اقامتگاه های هتلی و چه اقامتگاه های غیر هتلی را برای میزبانی مجدد از گردشگران ملزم به دریافت کد تایید از سامانه اعلامی خود کرده و پس از ثبت اطلاعات اقامتگاه ها توسط صاحبین آنها در این سامانه پرتکل های ضروری بهداشتی برای آن ها ارسال و سپس کد تایید فعالیت برای هر اقامتگاه تخصیص داده میشود.

احتمالا برای شما این سوال به وجود آمده است که چگونه ویلا در شمال برای اجاره با کد تایید وزرات بهداشت پیدا کنیم؟
باید خدمتان عرض کنیم به سادگی!
بله درست است به سادگی، چراکه رنتی جا میزبان هوشمند گردشگران در سراسر کشور است. در سایت اجاره اقامتگاه های غیر هتلی رنتی جا (Rentija) تمامی واحدهای اقامتی ثبت شده اعم از ویلاها، سوئیت ها و واحدهای آپارتمانی همگی کد تایید فعالیت از سامانه وزارت بهداشت را دریافت نموده اند و میزبانان مهمان نواز رنتی جا با رعایت تمامی نکات بهداشتی مقابله با ویروس کرونا آماده پذیرایی از گردشگران هستند کافی است فقط به صفحه اجاره ویلا در شمال رنتی جا مراجعه کنید و با توجه به نیاز خود ویلای مورد نظر را در این سایت انتخاب و با استفاده از پشتیبانی 24 ساعته کارشناسان ویلاهای اجاره ای در شمال رنتی جا اقدام به اجاره و رزرو ویلا در شمال کنید.
منبع: https://rentija.com/