تفاوت بین بوتاکس و پرکننده های پوستی چیست؟

بوتاکس و پرکننده های پوستی درمان های زیبایی هستند که از طریق تزریقات انجام می شود ، معمولاً در مطب پزشک. آنها حداقل تهاجمی هستند ، به این معنی که آنها جراحی نمی کنند. اما در اینجاست که شباهتهای آنها پایان می یابد.

طبق گفته های انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) ، درمان های بوتاکس و پرکننده پوستی محبوب هستند و بیش از 9 میلیون عمل در سال 2015 انجام می شود.

بوتاکس حاوی باکتریهای خالص شده و عضلات را منجمد می کند. با انجام این کار ، بوتاکس می تواند به حداقل رساندن ظاهر خطوط و چین و چروک های ناشی از بیان صورت کمک کند.

پرکننده های پوستی حاوی مواد تشکیل دهنده ای هستند که به مناطقی که به دلیل پیری نازک شده اند ، پر می کنند. این نازک شدن در گونه ها ، لب ها و اطراف دهان شایع است.

مردم باید از هزینه ها و خطرات درمان آگاه باشند و از آنچه می توانند انجام دهند انتظارات واقع بینانه ای داشته باشند.

بوتاکس چیست؟

تزریق فیلر گونه و صورت
بوتاکس ممکن است به اصلاح چین و چروک های پویا مانند پاهای کلاغ اطراف چشم و خطوط افقی روی پیشانی کمک کند.
بوتاکس یک فرم خالص از سم بوتولینوم است که از باکتری ها بدست می آید. اگرچه در مقادیر بیشتر کشنده است ، مقدار کمی تنظیم شده ی بوتاکس که برای اصلاح چین و چروک ها داده شده است با خیال راحت برای چندین دهه استفاده شده است.

بوتاکس با مسدود کردن سیگنالهای عصبی در عضلات محل تزریق ، کار می کند. هنگامی که آن سیگنال های عصبی قطع شود ، عضله مبتلا به طور موقت فلج یا یخ زده می شود. بدون حرکت این عضلات منتخب در صورت ، ممکن است چین و چروک خاصی نرم شود ، کاهش یابد یا حتی برداشته شود.

بوتاکس و سایر روشهای درمانی که با سم بوتولینوم انجام می شوند ، گاهی اوقات به عنوان سیستم های عصبی یا نوروتوکسین ها نامیده می شوند.

درمان های ساخته شده با سم بوتولینوم تحت نام های تجاری Botox Cosmetic ، Dysport و Xeomin فروخته می شوند.

چه چیزی می تواند بوتاکس را اصلاح کند؟
بوتاکس فقط روی چین و چروک هایی که ناشی از حرکت عضلات هستند کار می کند. اینها به عنوان چین و چروک پویا شناخته می شوند و اغلب “خطوط بیان” نامیده می شوند.

رایج ترین چین و چروک های پویا که بوتاکس می تواند درمان کند خطوط روی صورت فوقانی است ، مانند “11” بین مرور ، خطوط افقی روی پیشانی و پاهای کلاغ اطراف چشم. این خطوط در اثر لبخند زدن ، اخم کردن ، لوزه زدن و سایر حالت های صورت ایجاد می شوند.

بوتاکس روی خطوط و چین و چروکهای خوب ایجاد شده در اثر ضخیم شدن یا از بین رفتن لکه دار شدن صورت کار نخواهد کرد. اینها به عنوان چین و چروک استاتیک شناخته می شوند. چین و چروک استاتیک شامل خطوطی در گونه ها ، گردن و نواحی جوز می شود.

بوتاکس یک درمان دائمی نیست. برای ادامه اثرات کاهش دهنده چین و چروک درمان های مکرر ضروری است. بیشتر افراد دریافتند که اثر آرامش بخش ماهیچه ای بوتاکس 3 تا 4 ماه طول می کشد.

عوارض و ملاحظات جانبی بوتاکس
ASPS بوتاکس را بی خطر می داند و 6.7 میلیون عمل در سال 2015 انجام شده است. از آنجا که بوتاکس با گذشت زمان از بین می رود ، بیشتر عوارض جانبی موقت است.

عوارض جانبی احتمالی بوتاکس شامل موارد زیر است:

افتادگی پلک یا ابرو در صورت تزریق نزدیک چشم
ضعف یا فلج عضلات اطراف
کهیر ، بثورات یا خارش
درد ، خونریزی ، کبودی ، تورم ، بی حسی یا قرمزی
سردرد
دهان خشک
علائم آنفلوانزا
حالت تهوع
بلع ، صحبت کردن یا نفس کشیدن مشکل دارد
مشکلات کیسه صفرا
تاری تاری یا مشکلات بینایی
همچنین ممکن است این درمان به دلیل آنتی بادی هایی که با سم مبارزه می کنند ، از کار بیفتد. این در کمتر از 1 درصد از افرادی که درمان بوتاکس را تکرار کرده اند اتفاق می افتد.

ASPS به افراد توصیه می کند بعد از درمان بوتاکس ، محل تزریق را مالش یا ماساژ ندهند. این می تواند سموم را به پوست اطراف منتقل کند و باعث ریزش عضلات و مشکلات دیگر شود.

براساس آمار سال 2016 از ASPS ، متوسط ​​هزینه تزریق بوتاکس 385 دلار است.

اخبار پزشکی امروز خبرنامه
در دانش بمان خبرنامه روزانه رایگان ما را دریافت کنید
همه روزه از بهترین داستانهای ما با پشتوانه علمی انتظار می رود. به ضربه بزنید و کنجکاوی خود را راضی نگه دارید.

ایمیل خود را وارد کنید
حریم خصوصی شما برای ما مهم است

پرکننده های پوستی چیست؟
پرکننده های پوستی ممکن است به جمع شدن لبه های نازک کمک کند.
پرکننده های پوستی ، که بعضا پرکننده های بافت نرم نامیده می شوند ، موادی هستند که برای تزریق در زیر سطح پوست برای افزودن حجم و پرکننده طراحی شده اند.

مواد مورد استفاده در پرکننده های پوستی شامل موارد زیر است:

هیدروکسیلاپاتیت کلسیم ، یک ترکیب مانند مواد معدنی است که در استخوان ها یافت می شود.
اسید هیالورونیک ، که در بعضی از مایعات و بافتهای بدن وجود دارد که باعث اضافه شدن پوستی به پوست می شود.
Polyalkylimide ، ژل شفاف و سازگار با بدن است.
پولیلاکتیک اسید ، که باعث تحریک پوست در ایجاد کلاژن بیشتر می شود.
میکروسفرهای پلی متیل متاکریلات (PMMA) ، یک پرکننده نیمه دائمی است
هر یک از این موارد برای درمان علائم مختلف پیری یا سایر موارد آرایشی طراحی شده است.

مدت زمان کار برای کار و همچنین ماندگاری آنها نیز متفاوت است. برخی از پرکننده ها 6 ماه طول می کشد ، در حالی که برخی دیگر تا 2 سال یا بیشتر طول می کشند.

افراد باید نیازها و انتظارات فردی خود را با پزشک خود در میان بگذارند تا مشخص شود که کدام پرکننده بهترین انتخاب برای آنهاست.

چه چیزی می تواند پرکننده های پوستی را اصلاح کند؟
انواع مختلف پرکننده های پوستی برای درمان علائم مختلف پیری طراحی شده اند. بسته به نوع پرکننده انتخاب شده ، آنها ممکن است:

لب های نازک را جمع کنید
کم عمق را تقویت یا پر کنید