بهترین کتاب های صوتی

کانساری با اشاره به شکل گیری مطبوعات فارسی برای کودکان و نوجوانان بهترین کتاب های صوتی در ایران گفت: از هزار نشریه ایرانی مربوط به دوره قاجار ، حدود 15 نشریه به نشریات جوانان اختصاص دارد. از دوره مظفرالدین شاه در قرن 14 میلادی. انتشاراتی مانند فرهنگستان هنر در تبریز ، نوروز و نسیم شمال مقالاتی در این زمینه داشته اند و خرید PDF کتاب می توان آنها را از نشریات جوانان دانست. اولین نشریه غیر فارسی مربوط به دوره ناصرالدین شاه ، نشریه ای بود که به زبان آشوری در روستاهای اطراف ارومیه توسط مبلغان آمریکایی که در آنجا زندگی می کردند منتشر شد که می توان آن را مجله نوجوانان نامید.

نویسنده کتاب “روزی روزگاری در سینما” ادامه داد: از دوره اول و دوم پهلوی در مجموع 100 مجله کودک و نوجوان بهترین کتاب های صوتی در ایران منتشر شده است. نشریات مختلف ، برخی از آنها از طرق مختلف مهم هستند. در سال 1335 ، انتشار كیهان كودكان و اطلاعات كودكان یك رویداد مهم بود و مجله های پیك و ده ها مجله دیگر را مجبور به حضور در آنها كرد.

وی صدها نشریه منتشر شده از زمان انقلاب اسلامی را شامل بهترین کتاب های صوتی مجلات تخصصی مذهبی ، تاریخی ، علمی ، سینمایی ، ورزشی ، روزانه و الکترونیکی برشمرد و افزود: به غیر از این مجلات ، بحث های نظری درباره مطبوعات کودکان ، جشنواره مطبوعات کودک و بسیاری از رویدادهای مختلف در این حوزه انتخابیه برگزار شد.

حنصری با مرور تاریخچه پیدایش مجلات دولتی و خصوصی گفت: در دوره قاجار مجلات دولتی خرید رمان انگلیسی و خصوصی با مدارس دولتی مرتبط بودند که همیشه دست به دست هم می دادند و این روند تا دوره پهلوی ادامه داشت. اما سهم نشریات خصوصی همیشه بهترین کتاب های صوتی بیشتر بوده است. علاوه بر نشریات دولتی که آموزش ، پیشاهنگی ، شیر و خورشید و غیره منتشر می کردند ، نشریات خصوصی بسیاری نیز وجود داشت. اما در سالهای پس از انقلاب ، به دلیل حضور گسترده فرهنگی دولت ، این نسبت تغییر کرد و سهم نشریات دولتی افزایش یافت.

نویسنده حوزه کودک و نوجوان گفت: در دهه 1970 ، فنون و بچه ها گل آقا در آن زمان تنها مجلات بخش خرید رمان صوتی خصوصی بودند. در دهه 1980 تعداد نشریات خصوصی افزایش یافت در حال حاضر هم نشریات دولتی و بهترین کتاب های صوتی هم خصوصی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند و بیشتر آنها تعطیل هستند.

کنزاری با تأکید بر اینکه باید نگرش نسبت به مجلات خصوصی و عمومی تغییر کند ، افزود: در ژورنال های خصوصی و عمومی یک دیدگاه کلی و علمی وجود دارد. هرچه حضور دولت در زمینه کارآفرینی فرهنگی کمتر باشد ، امور بهتری در این زمینه رخ خواهد داد. در زمینه انتشار کتاب های کودکان ، عملا نیازی به حضور ناشران دولتی و دولتی نداریم. ناشران دولتی نه ناشران موفقی در بازار هستند و نه جای خالی را پر می کنند. با این حال بهترین کتاب های صوتی، در برخی مناطق خاص و محدود ، ما به ناشران دولتی نیاز داریم.

نویسنده “شعرهای پس از مرگ” ادامه داد: در زمینه کتاب ، بهترین کتاب های صوتی دولت باید حمایت و پایه ریزی کند ، کتابخانه و کتابفروشی تأسیس کند ، به دنبال ترویج کتاب ، تحقیق ، نقد و تولید کتاب های خاص باشد.

سردبیر سوروس نوجوان توضیح داد: ما چه در سیستم های پشتیبانی مانند خرید کتابخانه ، تبلیغات ، تحقیق ، تبلیغ و انتشار تعدادی از مجلات دولتی برای کودکان و نوجوانان ، ما همچنان به حضور دولت دانلود کتاب صوتی در مطبوعات کودک نیاز داریم. اما مهمترین انتظار دولت از انتشارات خصوصی و عمومی حمایت ، کمک به خرید و تبلیغ این نوع مطبوعات است.

این منتقد ادبی در پاسخ به سوالی درباره نقش مجلات زرد در مطبوعات کودکان گفت: مجلات زرد در بهترین کتاب های صوتی مطبوعات کودکان استفاده نمی شوند. هدف از خواندن مجلات سرگرمی و آموزش کودکان و نوجوانان است. مجلات باید خواندن ، جذابیت و تنوع بیشتری نسبت به کتاب داشته باشند. از آنجا که مطبوعات اولین قدم در جذب مخاطب برای مطالعه است ، تأثیر آنها بیشتر از کتاب است.

سرانجام وی گفت: مجلات مطبوعات کارکردهای مختلفی دارند و مخاطبان مطبوعات و سایر حوزه ها متنوع هستند. این تنوع می تواند در زمینه های مختلف فرهنگی ، قومی ، مذهبی ، اقتصادی ، جنسیتی و محتوایی باشد.

لازم به ذکر است که سید علی کاشفی خوانساری 16 پروژه تحقیقاتی ، بیش از 100 مقاله تخصصی ، 200 یادداشت در زمینه ادبیات کودک و نوجوان و بیش از 1000 نشریه در مطبوعات منتشر کرده است. وی تاکنون 83 کتاب به چاپ رسانده است که بهترین کتاب های صوتی عمدتاً در زمینه مباحث نظری ادبیات کودکان ، تاریخ ادبیات ، مطبوعات کودکان ایران و ادبیات مذهبی است و 16 جایزه و جایزه برای آن کسب کرده است.

این نویسنده در فعالیت های پراکنده در زمینه های فرهنگی دیگر از جمله تصحیح ، نمایش ، سینما ، قصه گویی ، نویسندگی و برنامه های تلویزیونی شرکت کرده و در نمایشگاه ها و کنفرانس های بین المللی در 19 کشور و اسپانیا ، آلمان ، هند و اندونزی شرکت کرده است. و لبنان سخنرانی ها و مقالاتی داشت.

ایندکسر

آموزش سئو

دیدگاهتان را بنویسید